Баджорці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Баджорка в серіалі «Зоряний шлях: Наступне покоління»
5 сезон серія 3 «Енсін Ро»

Баджо́рці (англ. Bajoran) — вигадана інопланетна цивілізація гуманоїдів у всесвіті науково-фантастичної франшизи «Зоряний шлях». Цивілізація баджорців мешкає головним чином на планеті Баджор в квадранті α та є кандидатом на входження до Об'єднаної Федерації Планет.

Фізіологія[ред. | ред. код]

Баджорці дуже схожі на людей, відмінність полягає лише в 4-7 складках поперек носа та горизонтальній симетрії серця. Вони живуть довше за людей, але поступаються вулканцям. З останніми баджорці схожі міцною кістковою структурою та потужнішим торсом, але мають не таку потужну грудну клітку. Як і люди, баджорці можуть мати різні відтінки шкіри.

Жінки виношують дітей протягом 5 місяців, під час пологів у них проявляється синдром неконтрольованого чхання та отічність ніг, що поєднує їх з людьми.

Історія[ред. | ред. код]

Баджорці — одна з найдавніших рас α-квадранта, що неодноразово процвітала й занепадала на рідній планеті ще 500 тис. років тому. З найдавніших відомих часів цивілізація баджорців знала математику, філософію, мала розвинуте мистецтво. Близько 10 тис. років тому баджорці відшукали на своїй планеті артефакти істот з інших вимірів — Пророків, котрі насилали видіння майбутнього. В XVI столітті баджорці вийшли в космос і почали тривалу епоху досліджень космосу.

Союз кардасіанців захопив Баджор в 2328, але баджорці вели партизанські війни за звільнення, деякі покинули рідну планету, осівши по всій галактиці. Після тривалої боротьби кардасіанці змусили загарбників відступити і врешті повернули Баджор у 2369. Тоді ж біля Баджора було відкрито єдину відому в галактиці стабільну кротовину, що зробило Баджор важливим центром політики й торгівлі. Після здобуття незалежності баджорці спочатку хотіли вступити до Об'єднаної Федерації Планет, але потім відмовились, боячись за свій важко здобутий мир. Ними однак була створена космічна станція «Терок-Нор» (Глибокий космос 9), де служили люди й баджорці.

У 2373, з початком війни між Федерацією та Домініоном, баджорці проголосили нейтралітет, але в 2374, коли Домініон захопив «Терок-Нор», виступили на боці Федерації. Після допомоги Федерації в 2375 баджорці знову подали заявку на вступ до Федерації.

Література[ред. | ред. код]

  • Michael Okuda, Denise Okuda. The Star Trek Encyclopedia, Revised and Expanded Edition: A Reference Guide to the Future. Harper Design; Expanded, Revised edition, 2016, 1056 p.

Посилання[ред. | ред. код]