Байдашніков Олександр Олексійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Байдашніков Олександр Олексійович
Народився 29 червня 1950(1950-06-29) (69 років)
Місце проживання Київ
Громадянство Україна Україна
Діяльність зоолог
Alma mater Київський педагогічний інститут
Сфера інтересів зоологія, малакологія
Заклад Інститут зоології імені І. І. Шмальгаузена НАН України
Науковий ступінь кандидат біологічних наук
Науковий керівник І. М. Ліхарев, В. І. Монченко
Систематик живої природи
Band 1x200px.png
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Baidashnikov».

Олександр Олексійович Байдашніков (29 червня 1950(19500629)) — український зоолог, малаколог, фахівець з наземних молюсків, кандидат біологічних наук (1985). Автор близько 50 наукових праць, зокрема брав участь у створенні Червоної книги України (1994 і 2009). Описав два нових для науки види наземних равликів з України.

Життєпис[ред. | ред. код]

1977 року закінчив Київський педагогічний інститут. Ще під час навчання у 1976 році влаштувався на роботу лаборантом у Інститут зоології АН УРСР, де працював під керівництвом відомого зоолога В. І. Монченка. Згодом був направлений останнім у цільову аспірантуру в Зоологічний інститут АН СРСР (Ленінград), де навчався протягом 1981—1984 років під керівництвом відомого радянського малаколога І. М. Ліхарева. 1985 року захистив кандидатську дисертацію на тему «Наземные моллюски Закарпатской области». З 1984 року продовжив працювати у очолюваному В. І. Монченком відділі фауни та систематики безхребетних Інституту зоології АН УРСР, до виходу на пенсію у 2015 році.

Найважливіші наукові праці[ред. | ред. код]

Описані види[ред. | ред. код]

Вшанування[ред. | ред. код]

1992 року, за матеріалами зібраними О. О. Байдашніковим у Карпатах, було описано новий для науки рід дрібних амфібіотичних равликів, типовий вид якого назвали на честь Олександра Олексійовича: Terrestribythinella baidashnikovi Sitnikova, Starobogatov & Anistratenko, 1992.

Посилання та джерела[ред. | ред. код]