Байдужий символ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Термін байдужий символ (англ. wildcard [1]) має такі значення:

Телекомунікації[ред.ред. код]

В телекомунікаціях, байдужий символ — це символ, який можна замінити будь-яким іншим з визначеної підмножини всіх можливих символів.

Комп'ютери[ред.ред. код]

В комп'ютерних (програмне забезпечення) технологіях, байдужий символ використовують замість будь-якого іншого символа або символів у рядку.

Файли та теки[ред.ред. код]

При вказанні імен файлів та тек (або шляхів) в CP/M, DOS, Windows і Unix-like операційних системах, зірочка ("*") підставляється на місце нуля, одного або кількох символів, і знак запитання ("?") відповідає будь-якому одному сиволу або їх відсутності. Наприклад 123??? збігається з 1231 або 12313, але не 1239919991. У командних оболонках Unix і Windows PowerShell, діапазон символів оточених в квадратні дужки відповідає будь-якому символу з цього диапазону; наприклад, [A-Za-z] відповідає будь-якій заголовковій чи рядковій літері.

Бази даних[ред.ред. код]

В SQL, байдужий символ можна використати в виразах "LIKE"; знак відсотка (%) відповідає відсутньому або кільком символам, а підкреслення (_) — одному символу.

В SAP символ плюс (+) відповідає саме одному символу.

Регулярні вирази[ред.ред. код]

в регулярних виразах, точка (.) — це байдужий символ для обного символа. У поєднанні із зірочкою (.*) вона відповідає будь-якій кількості символів.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  1. Англійсько-український словник з математики та інформатики 2010р. (Є. Мейнарович, М. Кратко)