Бакалавр освіти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бакала́вр осві́ти (англ. Bachelor of Education, скорочено: B.Ed.; у деяких університетах: Bachelor of Paedagogy або в скороченні: B. Paed.) — університетський диплом та академічне звання, одержані зі закінченням двохрічних студій на педагогічному факультеті (англ. Faculty of Education) акредитованого північноамериканського університету, що потверджує про закінчення педагогічної освіти на бакалаврському рівні.

Передумови вступу[ред. | ред. код]

Передумови вступу в педфакультет (залежно від вищого навчального закладу) — диплом бакалавра мистецтв (англ. Bachelor of Arts) чи бакалавра наук (англ. Bachelor of Science), або неповна університетська освіта зі спеціалізацією по навчальним предметам, яких майбутній учитель наміряє викладати в школах провінцій Канади або штатів США. Додаткова умова — професійна поведінка майбутнього педагога та уміння відповідно та дружньо відноситись, і до дітей, і до підлітків, початкового та середнього шкільного віку, та здібність умотивовувати їх до навчання по предметам власної спеціалізації.

Курс і термін навчання[ред. | ред. код]

Оскільки професійна підготовка педагогічних кадрів входить в компетенцію окремих провінцій Канади чи штатів США, сам курс і термін навчання визначається педфакультетами університетів спільно з міністерствами освіти, які встановляють норми та навчальні плани на території даних провінції чи штату у відповідь потребам місцевих громад та замовників програм на місцевому рівні. Як правило, підготовка кадрів — відповідальність навчального закладу; їх сертифікація — відповідальність помісного міністерства освіти у своїй юрисдикції.

Завершення педосвіти[ред. | ред. код]

Педагогічна освіта не обмежується баклавратом із освіти, а продовжується в різних університетах, залежно від спеціальності, на магістерському й докторському рівнях та завершується відповідними званнями.

Інтернетні ресурси[ред. | ред. код]