Бактеріємія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Бактеріємія
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 A49.9 (NOS)
MeSH D016470

Бактеріємі́я — це наявність бактерій у крові, яке являє собою патологічний стан, особливе патофізіологічне явище у процесі взаємодії мікро- та макроорганізму. Проникнення в кров сторонніх мікроорганізмів відбувається через пошкоджені слизові оболонки, ділянки шкіри, а також при патологічних змінах судинної системи, лімфатичних вузлів тощо. Бактеріємія іноді перебігає без клінічних ознак, але частіше супроводжується системними проявами — гарячкою, ознобом, м'язовим болем, тощо. Бактеріємія є внутрішнім симптомом багатьох інфекційних захворювань, інструментальних медичних маніпуляцій, різних операцій (особливо на слизових оболонках), потрапляння чужорідних тіл у вени або артерії, тощо.

Опірність організму хворого й вірулентність мікроорганізмів (здатність до розмноження, токсигенність, інфекційність) відіграє значну роль у швидкості поширення та розмноження бактерій у крові.

Клінічні прояви[ред.ред. код]

Оскільки з невеликим числом бактерій організм може впоратися швидко, симптоми тимчасової бактеріємії з'являються в окремих випадках. Проте як тільки розвивається сепсис, виникає озноб, підвищується температура тіла, виявляються слабкість, нудота та інші прояви.

Якщо не почати лікування, то збудники інфекції поширюються по всьому організму, і утворюються так звані метастатичні осередки інфекції.

Наслідки[ред.ред. код]

Бактеріємія може спричинити серйозні наслідки, наприклад:

Діагностика[ред.ред. код]

Для виявлення бактеріємії використовують бактеріологічне дослідження, а також бактеріоскопію крові в деяких випадках.

Лікування[ред.ред. код]

У більшості випадків при лікуванні основної хвороби сучасними антимікробними препаратами, зокрема антибіотиками, бактеріємія проходить. Лікування сепсису, гнійних уражень часто має труднощі, тому бактеріємія продовжується

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]