Бактеріємія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бактеріємія
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-10 A49.9 (NOS)
MeSH D016470

Бактеріємія — це наявність бактерій у крові. Проникнення в кров сторонніх мікроорганізмів відбувається через пошкоджені слизові оболонки, ділянки шкіри, а також при патологічних змінах судинної системи, лімфатичних вузлів, наявності інфекції тощо.

Наявність бактерій у крові є серйозним ускладненням інфекційних захворювань (менінгіт, пневмонія), катетеризації, різних операцій (особливо на слизових оболонках), потрапляння чужорідних тіл у вени або артерії.

Опірність організму хворого й вірулентність мікроорганізмів (здатність до розмноження, токсигенність, інфекційність) відіграє значну роль у швидкості поширення та розмноження бактерій у крові.

Симптоми[ред.ред. код]

Оскільки з невеликим числом бактерій організм може справитися швидко, симптоми тимчасової бактеріємії з'являються в окремих випадках. Проте як тільки розвивається сепсис, виникає озноб, підвищується температура тіла, виявляються слабкість, нудота і пронос.

Якщо не почати лікування, то збудники інфекції поширюються по всьому організму, і утворюються так звані метастатичні осередки інфекції.

Наслідки[ред.ред. код]

Бактеріємія може викликати серйозні наслідки, наприклад:

  • Сепсис (зараження крові за тривалої наявності бактерій у крові)
  • Септичний шок (за великої імовірності смерті)
  • Остеомієліт
  • Ендокардит
  • Поява вторинних вогнищ бактерій в організмі на значній відстані від місця виникнення (через здатність мікроорганізмів використовувати кров для свого просування).

Діагностика[ред.ред. код]

Для виявлення бактеріємії використовують бактеріологічне дослідження, а також бактеріоскопію крові в деяких випадках.

Лікування[ред.ред. код]

У багатьох випадках бактеріємія успішно лікується сучасними антибіотиками, а також протимікробними препаратами.

Джерела[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]