Бакуменко Валерій Данилович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бакуменко Валерій Данилович
Бакуменко Валерій Данилович
Бакуменко Валерій Данилович
Народився 28 вересня 1945(1945-09-28) (76 років)
Дергачі, Харківська область, Українська РСР, СРСР
Місце проживання Київ
Країна Україна Україна
Національність українець
Alma mater КПІ
Галузь Державне управління
Заклад Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Посада професор
Звання професор
Ступінь доктор наук з державного управління
Відомі учні Кравченко С.О, Руденко О. М., Штурхецький С. В.
Батько Бакуменко Данило
Нагороди
Заслужений діяч науки і техніки України

Бакуменко Валерій Данилович (народився 28 вересня 1945 у м. Дергачі Харківської області) Пішов з життя 03.11.2021— український вчений у галузі державного управління. Доктор наук з державного управління, професор, державний службовець ІІ рангу, Заслужений діяч науки і техніки України, почесний доктор Національної академії державного управління при Президентові України. Проректор з наукової роботи Академії муніципального управління (2006—2016 роки). Член експертної ради МОН України з державного управління, кількох міжнародних академій наук, низки редколегій вітчизняних та міжнародних фахових видань з державного та публічного управління; професор Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка

Син письменника Бакуменка Данила. Брат поета Бакуменка Олександра.

Біографія[ред. | ред. код]

З 1969 по 1979 після закінчення Київського політехнічного інституту (1963—1968) працював на наукових посадах в Інституті кібернетики та Інституті електродинаміки НАН УРСР. З 1979 по 1991 очолював кафедру в Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників та фахівців Міністерства автоматизації та приладобудування СРСР, а з 1991 займав посаду проректора з навчальної та наукової роботи Київського інституту післядипломної освіти. У 1992—1994 — державний експерт, завідувач сектору, завідувач відділу апарату Ради національної безпеки при Президентові України у складі Адміністрації Президента України. У 1994—1996 займав посаду заступника директора Центру розвитку та реконструкції економіки при Кабінеті Міністрів України. З 1996 — начальник управління наукових досліджень, а з 2002 — директор Інституту проблем державного управління та місцевого самоврядування Національної академії державного управління при Президентові України. З 2006 до 2016 року працював в Академії муніципального управління на посаді проректора з наукової роботи. Проректор з наукової роботи Академії муніципального управління (2006—2016 роки). Завідувач кафедрою державного управління та місцевого самоврядування Академії муніципального управління (до 2016 року).

З 2016 року — професор Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка, активно продовжує участь в науковому і громадському житті.

Нагороди і відзнаки[ред. | ред. код]

Почесний громадянин Дергачівського району Харківської області, нагороджений

За увагу до церковних заслуг нагороджений орденом Української Православної Церкви «Равноапостольного князя Володимира», II ступеню.

Наукова школа Валерія Бакуменка[ред. | ред. код]

Бакуменко В. Д. зробив вагомий внесок у розвиток теорії та методології державного управління. Заснував українську наукову школу креативного державного управління, що поєднала під його науковим консультуванням та керівництвом багатьох знаних та молодих вітчизняних вчених, зокрема докторів наук з державного управління: Грицяк Н. В., Кравченка С. О., Руденко О. М., Іванову Т. В., Шпачука В. В., Козюру І. В., Чалу Н. Д., Єлагіна В. П., Попова С. А., Червякову О. В., кандидатів наук з державного управління: Губу О. П., Кушнір М..О., Краснейчук А. О., Зайцева В. М., Стригуна В. О., Рибчинську Л. В., Башкатова В. М., Кормілецького О. М., Козака В. М., Власенко О. С., Михайлова А. О., Бєлоусову О., Штурхецького С.В., Цедік М. Г.[1], Шмагун А. В., Бикова О. С., Галушку В. Ю.

Сфера творчих інтересів[ред. | ред. код]

Наукова робота у галузі наук «Державне управління» та "Публічне упаравління та адміністрування". Опубліковано більше 560 наукових праць, в тому числі — 15 монографій, «Енциклопедія державного управління», підручники, численні навчальні посібники, кілька словників-довідників. З 2016 року активно працює над розвитком галузі науки «публічне управління та адміністрування» в Україні.

Праці[ред. | ред. код]

Основний науковий доробок Валерія Бакуменка міститься на сторінці [Архівовано 22 травня 2018 у Wayback Machine.] вченого у Google-Scholar (понад 1600 посилань). Окрім енциклопедії, енциклопедичного словника та базового підручника з державного управління серед них низка статей: 1. Бакуменко В. Д. Тенденции и факторы влияния трансформаций государственного управления на принятие государственно-управленческих решений [Архівовано 22 травня 2018 у Wayback Machine.] 2. Бакуменко В. Д., Руденко О. М. Инновационные фильтры как инструмент обеспечения новизны научного исследования 3. Бакуменко В. Д. Аналіз стану та виявлення проблемних питань дисертаційних розвідок за спеціальністю 25.00.03 — «Державна служба» 4. Бакуменко В. Д. На допомогу здобувачу наукового ступеня [Архівовано 5 жовтня 2011 у Wayback Machine.] 5.Бакуменко В.Д., Чалая Н.Д. Особенности управления экономическим развитием в Украине (2012) 6. Бакуменко В.Д. Підхід до визначення паспортів спеціальностей шляхом системного аналізу державного управління (2014) 7. Бакуменко, В., Князєв, В., Сурмін, Ю. (2003). Методологія державного управління: проблеми становлення та подальшого розвитку [Архівовано 28 березня 2018 у Wayback Machine.]. Вісник УАДУ, (2), 11-27.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Статті до базового підручника з державного управління / Бакуменко В. Д. // Збірник вибраних наукових праць у 4 ч. — Ч.4. — К. : АМУ, 2016. — 265 с.