Балагура Тетяна Іванівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Балагура Тетяна Іванівна
Ім'я при народженніТетяна Іванівна Антонюк
Народилася12 січня 1960(1960-01-12) (64 роки)
Полтава, Українська РСР, СРСР
Країна СРСР
 Україна
Національністьукраїнка
Місце проживанняПолтава
Діяльністьпедагог, вчителька
Alma materПолтавський національний педагогічний університет імені Володимира Короленка (1981)
Нагороди

Тетяна Іванівна Балагура (нар. 12 січня 1960) — вчителька Полтавського міського ліцею № 1 імені І. П. Котляревського, Герой України.

Короткий життєпис

[ред. | ред. код]

Народилася 12 січня 1960 року.

У 1977 році закінчила гімназію № 30 міста Полтави.

У 1981 році — філологічний факультет Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленко, отримала диплом із відзнакою.

У 1980—2001 роках працювала вчителькою української мови та літератури навчально-виховного комплексу № 32 міста Полтави.

З 2001 року працювала вчителькою української мови та літератури в Полтавському міському багатопрофільному ліцеї № 1 імені І. П. Котляревського. У 2022 почала працювати в Науковому ліцеї № 3 Полтавської міської ради.

Творчий стиль

[ред. | ред. код]

Творчий пошук, глибока ерудиція та працездатність — риси стилю роботи вчительки, яка досконало володіє фактичним матеріалом і методикою викладання предмета. Отримавши, крім філологічної, ще й музичну та образотворчу освіту, Т. І. Балагура сприяє всебічному розвитку своїх вихованців, намагається створити умови для повноцінного розвитку кожної юної особистості. Кожен її урок — це завжди унікальна творча лабораторія, в якій народжуються й оживають художні образи. Тетяна Іванівна впроваджує на уроках інтерактивні методи[джерело?] навчання. Систематично працює з обдарованими учнями, її вихованці займають призові місця на обласних та всеукраїнських олімпіадах, мовно-літературних конкурсах. Шестеро вихованців — переможці Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури і четверо — переможці Малої академії наук. Любов до предмета Тетяна Іванівна передає своїм учням, 26 з яких продовжили її шлях та вступили на українське відділення філологічного факультету, 5 — на факультет журналістики, понад 60 обрали професію учителя.

Нагороди

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Указ Президента України від 19 серпня 2009 року № 635/2009 «Про присвоєння Т. Балагурі звання Герой України»

Джерела

[ред. | ред. код]