Балада про гнучку кулю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Балада про гнучку кулю (англ. The Ballad of the Flexible Bullet) — повість американського письменника Стівена Кінга, вперше опублікована в журналі The Magazine of Fantasy & Science Fiction в 1984 . У 1985 повість увійшла в авторський збірник " Команда скелетів ". Назва оповідання — відсилання до віри оповідача в те, що божевілля це щось на кшталт «гнучкої кулі» — вона зрештою, вб'є вас, але ніхто не знає, як довго цей процес триватиме. Після публікації цієї повісті Кінг почав використовувати термін «гнучка куля» для опису безумства у своїх творах.

Зміст[ред. | ред. код]

1 Сюжет 2 Вплив 3 Форн 4 Форнус 5 Примітки 6 Посилання

Сюжет[ред. | ред. код]

Головний герой — Генрі Вілсон, редактор журналу «Логанс». Він одержує поштою розповідь від письменника на ім'я Реєстр Торп. Між ними зав'язується листування. Письменник з «Балади про гнучку кулю» вірить, що в його друкарській машинці живе форніт на ім'я Рекн, що допомагає йому писати, але боїться електромагнітних перешкод. Його видавець, бажаючи пожартувати над письменником, каже, що і в його друкарській машинці живе форніт. Незабаром видавець починає спиватися і знаходити послання від свого форніта, Белліса. В останньому повідомленні форніт видавця попереджає його, що форніта письменника хочуть убити. Письменник, дізнавшись про це, купує револьвер, щоб захистити форніта, і, коли того таки вбиває маленький хлопчик, письменник кінчає життя самогубством.

Критика[ред. | ред. код]

Оглядач журналу «Світ Фантастики» Т.Скоренко вважає, що розповідь Кінга отримав культовий статус завдяки частим згадуванням у творах інших письменників і піснях відомих авторів-виконавців. Наприклад, форніту присвячена однойменна пісня російського барда Олега Медведєва .