Баламандський монастир

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Баламандський монастир в 1921 році.

Балама́ндський монастир, або просто Балама́ндправославний ставропігіальний чоловічий монастир Антіохійської православної церкви за 10 км на південний-схід від Триполі в Лівані. Присвячений Успінню Богородиці. Великий центр релігійної думки і православного богословя, в XX столітті обраний місцем здійснення діалогу між православними і католиками. В 1993 році тут було підписано «Баламандську угоду».

Спочатку на цьому місці за часів Хрестових походів, в 1157 році, був заснований цистерціанський монастир, який був зруйнований мусульманами не пізніше 1291 року, після чого він руїною пролежав близько трьох століть. Монастир був відроджений у 1603 році як православний монастир і до середини XVII століття стає одним із найзначніших в Антіохійській Православній Церкві.

План Баламандського монастиря (1921)

В 1900 році тут була відкрита перша в Антіохійському Патріархаті православна духовна семінарія, найкращі випускники якої продовжували освіту в Росії. В 1988 році при монастирі відкрився Баламандський університет, в якому навчаються близько 1,5 тис. студентів.


Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]