Бамбукове волокно

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бамбу́кове волокно́ — один з видів регенерованого целюлозного волокна, виготовленого з сирого матеріалу бамбукової м'якоті.[1] За тонкістю і білизною воно нагадує класичну віскозу, а також має високу міцність.

Згідно ряду рекламних матеріалів, бамбукове волокно володіє особливими природними властивостями — антибактеріальними, дезодорує і зупиняє зростання бактерій. Стверджується, що вчені виявили, що бамбукові волокна володіють спеціальною антибактеріальною речовиною, яка носить назву «бамбу-бан». Навіть після п'ятдесяти прань бамбукова тканина залишається антибактеріальною і зупиняє зростання бактерій. Точних посилань на конкретні дослідження, як правило, не вказується.

Виробництво волокна[ред. | ред. код]

Існують два способи виробництва бамбукового волокна з бамбука.

Хімічна обробка[ред. | ред. код]

Гідроліз-підлужнення: гідроксид натрію (NaOH) використовується для перетворення подрібненого бамбука в регенероване целюлозне волокно, тобто розм'якшує бамбук. Сірковуглець (CS2) використовується для гідролізу-підлужнення, комбінованого з багатофазним відбілюванням. [2]

Цей метод не є екологічно чистим, але його найчастіше використовують у зв'язку з мінімальними часовими та матеріальними витратами. Продуктів обробки в пряжі не залишається, токсичні залишки вимиваються при подальшій обробці.

Механічна обробка[ред. | ред. код]

Така ж, як при обробці льону і конопель: роздрібнений бамбук обробляється біологічними ферментами (ензимами) з метою перетворити бамбук в м'якоть, з якої вичісують окремі волокна.

  1. УДК 330.101:677.03 Г. О. ПУШКАР, Б. Д. СЕМАК ІНТЕР’ЄРНИЙ ТЕКСТИЛЬ З БАМБУКА. webcache.googleusercontent.com. Процитовано 21 січня 2022. 
  2. УДК 677.14. webcache.googleusercontent.com. Процитовано 21 січня 2022.