Бангладесько-м'янманські відносини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бангладесько-м'янманські відносини
Bangladesh Myanmar Locator.png
Бангладеш
Бангладеш
М'янма
М'янма

Бангладесько-мьянманські відносини — двосторонні відносини між Бангладеш і М'янмою. Дипломатичні відносини між країнами встановлено 1971 року. Протяжність державного кордону між ними становить 271 км[1]. У М'янми є посольство в Дацці, тоді як Бангладеш має посольство в Янгоні й консульську установу в Сітуе. Бангладеш також був однією з перших країн, які почали будівництво дипломатичної місії в Найп'їдо. Бенгальці в М'янмі проживають в Янгоні та Ракхайні. У Бангладеш люди м'янманского походження проживають в Читтагонзі та південно-східних гірських районах, зокрема араканці, марми і м'янманські бенгальці.

Історія[ред. | ред. код]

Ці дві країни мають давню історію спільних взаємин, а також поділяють спільну спадщину Британської колоніальної імперії. 1971 року, після закінчення Війни за незалежність Бангладеш, Бірма стала однією з перших держав, що визнали незалежність Бангладеш. Наявність 270000 м'янманських біженців-мусульман (араканців) у південному Бангладеш часто є подразником у двосторонніх відносинах, які, здебільшого є дружніми. Між двома країнами був 40-річний морський прикордонний спір про території Бенгальської затоки, який був вирішений у трибуналі ООН у березні 2012 року[2].

Бангладеш і М'янма планують побудувати високошвидкісне шосе, яке з'єднає ці країни з Китаєм, передбачуваний маршрут пройде через міста Читтагонг, Мандалай, Куньмін. Уряди обох країн також обговорюють можливість експорту м'янманського газу в Бангладеш, а також будівництво спільної ГЕС в штаті Ракхайн[3][4].

Політичний клас і громадянське суспільство Бангладеш часто висловлювались на підтримку демократичної боротьби народів проти військового режиму М'янми. 2006 року 500 бангладеських політиків та інтелектуалів, зокрема Хасіна Вазед і Камаль Хоссейн, підписали прохання, в якому висловили підтримку діям Аун Сан Су Чжі і закликали до звільнення всіх політичних в'язнів у М'янмі[5]. Після перемоги на виборах у 2008 році, Хасіна Вазед знову стала на захист демократичної боротьби народів М'янми, закликаючи до припинення тюремного ув'язнення Су Чжі і м'янманських політичних в'язнів[6].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. The World Factbook
  2. Bangladesh and Myanmar resolve longstanding maritime dispute. East Asia Forum. 
  3. Ties with Myanmar can grow to new heights. Thedailystar.net. 
  4. Bangladeshi PM in push for Burma gas | Democratic Voice of Burma. Dvb.no. Архів оригіналу за 1 січень 2012. Процитовано 6 лютий 2017. 
  5. Aun San Suu Kyi. Secularvoiceofbangladesh.org. Архів оригіналу за 29 травень 2012. Процитовано 6 лютий 2017. 
  6. http://www.bdnews24.com/details.php?id=121792&cid=30[недоступне посилання з лютого 2019]