Бандурбенд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BAndurbaND
Bandurband
Гурт Бандурбенд, Захід 2014
Гурт Бандурбенд, Захід 2014
Основна інформація
Жанр Хіп-хоп, Репкор, Фолк-рок, Фанк
Роки 2005 — наш час
Країна Україна Україна
Місто Харків
Мова українська
Склад Павло Савєльєв
Юрій Чеботарьов
Євгенія Кривеженко
Надія Мельник
Михайло Єсичко
Сергій Баранцев

BAndurbaND (укр. Бандурбенд) — український музичний гурт, заснований в 2005 році у місті Харків. Гурт грає у стилі роко-хопо-фанко-фолк, з елементами рок-н-ролу, рейву, регі та етніки українською мовою.

Історія[ред. | ред. код]

Історія почалась з 2005 року, завдяки Павлу Савєльєву та Юрію Чоботарьову. У Юрка та Павла виникла ідея створення гурту, який би виконував українські народні пісні у власній обробці. До гурту приєднались музиканти із харківської консерваторії і вже у грудні 2005 року виступили на зйомці новорічної ТВ-програми для місцевого «7-го» каналу із піснею «Три козаки».

Концертна діяльність почалась із виступу у харківському клубі «Churchill's music pub».

2005—2007 рр. Активно виступали у харківських клубах. В цей період у гурті відбулися зміни у складі: замість Олени Савицької на бандурі заграла Ярослава Дзеревяго, до колективу також приєднався DJ Дмитро Сисоєв.

2007 р. Гурт виступив на своєму першому фестивалі «Країна мрій» (м. Київ). Цього ж року Юрко переїхав до Львова, але це не завадило йому виступити разом із гуртом на «Мазепа-Фесті» (м. Полтава) та записати пісню «Місяць на небі», і зняти на неї кліп (режисер Володимир Шапошников).

2009 р. У складі відбулися чергові зміни: гурт залишив Дмитро Сисоєв та Іван Сентищев. До гурту приєднався новий баяніст — Олександр Мовчан. На місце вокаліста Юрка прийшов Андрій Вакуленко. Таким складом колектив виступив на фестивалі «Печенізьке поле» (м. Харків).

2010 р. BAndurbaND вперше виходить на сольну програму. З цього ж року починається активна фестивальна діяльність: «Шевченко-Фест» (м. Львів), «Трипільські зорі» (м. Черкаси.), «Підкамінь» (Львівська обл.) та «Захід» (м. Львів). Гурт розділив одну сцену із Юркеш, Йорий Клоц, Мертвий Півень та іншими.

В 2011 р. повністю оновлюється музичний склад гурту: на бандурі грає Надія Мельник, на баяні — Євгенія Кривеженко, на ударних — Анатолій Змієнко, на бас-гітарі — Сергій Тарасов, якого досить швидко заступив Євген Демещенко. В такому вигляді bandurband продовжує виступати на фестивалях «Трипільські зорі» (2011 р., 2012 р.), «Підкамінь» (2011 р., 2012 р.), «Обнова–фест» (м. Чернівці, 2012 р.), «Захід» (2012 р.), проходять у фінал конкурсів «Nero music» (м. Київ, 2011 р.) та «Червона Рута 2013». Восени 2012 р. гурт наважується на важливий крок та розпочинає запис дебютного альбому на студії звукозапису M.A.R.T.

В 2013 р. в гурті знову відбуваються достатньо радикальні зміни — за деяких життєвих обставин гурт лишають Андрій Вакуленко та Анатолій Змієнко, а натомість приходять Юрко Чеботарьов та Ярослав Аносов.

Учасники гурту[ред. | ред. код]

  • Павло Савєльєв — спів, гітара
  • Юрій Чеботарьов — спів
  • Євгенія Кривеженко — баян, спів
  • Надія Мельник — бандура, сопілка, бек-вокал
  • Михайло Єсичко — ударні
  • Сергій Баранцев — бас-гітара

Платівки[ред. | ред. код]

Відеокліпи[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 6 жовтня 2014. Процитовано 1 жовтня 2014. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 серпня 2020. Процитовано 27 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]