Банковий масаж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Медицинские банки.jpg

Банковий масаж (вакуумна терапія) — це метод лікування не менш давній, ніж ручний масаж чи мануальна терапія; він застосовувався в стародавньому Єгипті, Китаї, Індії, в Латинській Америці.

Банковий масаж — сукупність прийомів механічного впливу на організм, який проводиться різними пристроями чи апаратами, що створюють розрідження повітря, яке втягує тканини організму всередину них.

Механізм фізіологічної дії банкового масажу складається з механічного, нервово-рефлекторного та гуморального компонентів впливу на організм. Зміщення та деформація тканин в місці проведення банкового масажу складає механічний компонент. Також переміщується міжклітинна речовина, лімфа і кров у ділянку масажу. Подразнення рецепторів шкіри, підшкірної клітковини, м'язів, фасцій, зв'язок та надходження імпульсів в ЦНС лежить в основі нейро-рефлекторної складової впливу банкового масажу. Під час банкового масажу у підтягаючих тканинах утворюються біологічно активні речовини (БАР), серед яких серотонін, гістамін, кініни та інші, які також беруть участь у формуванні місцевої та загальної реакції-відповіді організму на масаж.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]