Банк Республіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Банк Республіки
Штаб-квартира Богота
Дата заснування 1923 рік
Валюта Колумбійський песо
Веб-сайт www.banrep.gov.co

Банк Республіки (ісп. Banco de la República) —— центральний банк Колумбії.

Історія[ред.ред. код]

У червні 1880 року за рішенням уряду Колумбії створений Національний банк і здійснений перехід на золотий стандарт. Випуск банкнот Національного банку набагато перевищував можливості золотого забезпечення, і 20 грудня 1886 року обмін банкнот на золото був припинений, а в 1894 році за рішенням Конгресу (парламенту Колумбії) Національний банк ліквідований.

У 1905 році заснований Центральний банк Колумбії. Одночасний обіг золотого песо і паперового песо, емісія якого постійно збільшувалася, привели до ліквідації банку в 1909 році.

У 1923 році ухвалений закон про установу Банку Республіки у формі акціонерного суспільства, 50% акцій якого належать уряду. Власники решти 50% акцій — колумбійські і іноземні банки і приватні особи. У тому ж році банк отримав виняткове право випуску банкнот, раніше банкноти випускало казначейство, уряди провінцій, приватні банки[1].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Бутаков, 1987, с. 139—140

Джерела[ред.ред. код]

  • Бутаков Д.Д., Золотаренко Е.Д., Рыбалко Г.П. Валюты стран мира: Справочник / Под ред. С. М. Борисова, Г. П. Рыбалко, О. В. Можайскова. — 5-е изд., перераб. и доп. — М. : Финансы и статистика, 1987. — 383 с. — 55 000 прим.

Посилання[ред.ред. код]