Баптистська церква Вестборо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пікетування церкви Вестборо: «Бог ненавидить Америку», «Бог ненавидить голубих»

Баптистська церква Вестборо (англ. Westboro Baptist Church) — незалежна баптистська церква у США, більше відома завдяки своїй опозиції гомосексуальності, котроверсійним акціям протесту та пікетуванню різних установ та організацій. Визначається багатьома спостерігачами як фундаменталістська організація.

Діяльність[ред. | ред. код]

Церква розташована у столиці штату Канзас — місті Топіка, де під керівництвом проповідника Фреда Фелпса вперше почала свою діяльність 27 листопада 1955 року. Церква ідентифікує себе як прихильниця однієї з течій кальвінізму, однак не належить до жодного іншого церковного об'єднання. У своїх релігійних поглядах і догмах розходиться з багатьма іншими баптистськими церквами. Знаходиться в опозиції до одностатевих зв'язків, шлюбів, а також виступає проти євреїв, представників інших національних меншин, війни в Іраку.

З 1991 року активно займається пікетуванням різних установ та навіть похорон гомосексуалів, загиблих солдат в Іраку, через що її діяльність активно висвітлювалась у пресі. Діяльність Баптистської церкви Вестборо була об'єктом декількох судових позовів та гострої критики з боку різних правозахисних організацій.