Баранов-Росіне Володимир Давидович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Автопортрет художника

Володимир Давидович Баранов-Россіне (єврейське ім'я — Шулим Вольф Лейб Баранов, псевдонім Даніель Россіне; 1 січня 1888, Херсон1944, Аушвіц) — майстер українського авангарду, живописець, рисувальник та скульптор.

Біографія[ред.ред. код]

В 19021903 роках навчався в Одесі. У 19031907 — в Петербурзької Академії мистецтв. 1910 року поїхав до Парижа, де організував виставку в «Салоні незалежних».

В 1912 році разом з Марком Шагалом, Осипом Цадкіним, Олександром Архипенком, Хаймом Сутіном стає мешканцем знаменитого паризького будинку «Вулик», бере участь у паризьких салонах під псевдонімом Даніель Россіне. Під час Першої світової війни жив у Норвегії, де й відбулася його перша персональна виставка.

Після Лютневої революції повернувся в Росію й брав участь в авангардному русі. У 1918 році організував майстерню в будинку колишньої АХ в Петрограді.

Розвиваючи ідеї Олександра Скрябіна, створив «оптофон» (тип «колірного» фортепіано) — апарат з системою клавіш, що дозволяє проектувати на екран більш як три тисячі відтінків спектру. Два "кольорових" концерти були дані ним у 1923-1924 роках в театрі В. Мейєрхольда та Великому театрі в Москві.

1925 року емігрував до Франції (Париж). В 1943 заарештований гестапо, депортований, загинув у концтаборі.

Література[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]