Бартоломео Карафа делла Спіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бартоломео Карафа делла Спіна
Народився14 століття
Неаполь, Неаполітанське королівство
Помер2 квітня 1405
Рим, Папська держава
Діяльністьчернець-вояк
ПосадаВеликий Магістр Ордену Святого Івана в Єрусалиміd
Конфесіякатолицтво
РідHouse of Carafad

Бартоломео Карафа делла Спіна (італ. Bartolomeo Carafa della Spina; д/н — 25 квітня 1405) — антимагістр ордену госпітальєрів у 13951405 роках.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з неаполітанського шляхетського роду Карфа делла Спіна. Замолоду став братчиком ордену госпітальєрів. Ймовірно у 1370-х роках призначається пріором Угорщини.

1383 року призначено лейтенантом (заступником) великого пріора Риму. Втім з початком Великої схизми підтримав папу римського Урбана VI, який оголосив великого магістра Хуана Фернандеса де Ередіа, що перейшов на бік антипапи Климента VII, позбавленим влади. 1384 року брав участь в Генеральному капітулі в Неаполі. З цього часу увійшов до почту папи римського, перебуваючи з ним до 1388 році послідовно в Генуї, Перуджі та Римі.

1395 року після смерті антимагістра Ріккардо Караччоло призначається новим очільником госпітальєрів. Проте не мав навіть тої підтримки, що отримав його попередник. Більшість часу перебував у Римі.

У квітні 1405 року папа римський Інокентій VII доручив йому посередництво між містом Римом та родиною Аннібальді делла Молара. Але під час арбітражу римська громада запідозрила Карафу у змові з Аннібальді, тому антимагистра було схоплено й вбито. Його поховано в перед церквою римського пріорату на Авентинській вулиці в Санта-Марія-дель-Пріорат. Його наступником став Нікколо Орсіні ді Камподіфіоре.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Eugène Müntz, Les Arts à la cour des Papes pendant le xve et xvie siècles, 1983