Батальйон поліції «Вінниця»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Батальйон поліції «Вінниця»
Емблема батальйону МВС «Вінниця» (2).png
Нарукавний знак
На службі квітень 2014 — дотепер
Країна Україна Україна
Вид National Police of Ukraine emblem.svg Спеціальна поліція
Чисельність батальйон
Гарнізон/Штаб Вінницька область
Війни/битви Війна на сході України
Командування
Поточний
командувач
Майор поліції
Руслан Гурняк

Батальйон поліції «Вінниця» (БПСПОП «Вінниця») — добровольчий підрозділ патрульної служби поліції особливого призначення, створений в квітні 2014 року у структурі УМВС України в Вінницькій області[1].

Історія[ред. | ред. код]

З метою належного забезпечення прав та свобод громадян, захисту суспільства від злочинних посягань, охорони громадської порядку, в структурі Управління МВС України у Вінницькій області в квітні 2014 року був створений батальйон патрульної служби міліції особливого призначення (дислокація — м. Вінниця).

24 липня 2014 року вирушив в зону АТО для участі в бойових діях проти терористів та російських загарбників[2].

У вересні 2014-го півсотні бійців батальйону міліції «Вінниця» виїхали в зону бойових дій — замінити товаришів, які провели у боях вже 2 місяці[3]. З початку війни на сході України, батальйон спецпризначення «Вінниця» так і не залишав територію бойових дій (крім випадків часткової ротації). За цей період бійці підрозділу проявили себе з найкращої сторони, про що свідчить безліч листів, подяк та грамот від керівників тих територій, на яких вони працювали.

17 січня 2016-го у Вінниці зустріли бійців 20-го зведеного загону вінницької поліції та 50 бійців батальйону патрульної служби особливого призначення «Вінниця», які місяць несли службу у зоні АТО. Правоохоронці забезпечували правопорядок на території Донецької та Луганської областей, охороняли важливі об'єкти, виконували бойові завдання командування АТО.

А батальйон особливого призначення «Вінниця» був визнаний громадою Попасної Луганської області найкращим підрозділом серед силових структур, підприємств і організацій, що діяли на території району протягом минулого року. Адже саме бійці батальйону були чи не єдині, хто під час обстрілів міста надавав допомогу мешканцям, виконував функцію швидкої допомоги та пожежників.[4].

На сьогодні батальйон спецпризначення «Вінниця» є одним із найбоєздатніших підрозділів Вінницької області щодо захисту свого народу від будь-яких посягань. 16 квітня 2016 року бійці спеціального батальйону особливого призначення «Вінниця» вирушили в зону АТО. Бійці змінили своїх колег, які на той час уже півтора місяця служили на Сході. Цього разу від'їзд для бійців став знаковим, адже збігся з другою річницею створення батальйону.

З цієї нагоди тимчасово виконуючий обов'язки начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Юрій Педос привітав бійців та подякував їм за гідну службу. Найкращих поліцейських відзначили подяками.

8 серпня 2016 року бійці батальйону «Вінниця», які два місяці несли службу в зоні проведення антитерористичної операції на Сході країни, повернулись додому. Командир загону Олег Гончарук відрапортував заступнику начальника ГУНП про виконання у повному обсязі завдань, поставлених керівництвом в зоні АТО.

Командування[ред. | ред. код]

  • (2014 — 2017) майор поліції Олег Гончарук
  • (2017 — т.ч.) капітан поліції Руслан Гурняк
  • Командир батальйону майор поліції Руслан Гурняк

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]