Батасуна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Батасуна

баск. Batasuna
Країна  Іспанія і  Франція
Дата заснування 1978
Дата розпуску 3 січня 2013
Штаб-квартира Памплона, Іспанія
Ідеологія Баскський націоналізм, Рух за незалежність, соціалізм і Abertzale leftd

Батасуна (баск. Batasuna — єдність) — сепаратистська націоналістична соціалістична політична партія в Іспанії і Франції, що діє в основному в Країні Басків і Наваррі.

Історія[ред. | ред. код]

Партія була заснована в квітні 1978 року в Лекейтіо під назвою Єдність народу (баск. Herri Batasuna) як коаліція лівих політичних сил націоналістичного спрямування, які виступали проти прийняття нової конституції. На загальних парламентських виборах 1979 року в Країні Басків партія отримала 13 % голосів. У 1998-2001 партія називалася «Ми — баскські громадяни» (баск. Euskal Herritarrok). Партія неодноразово завойовувала місця в парламентах Іспанії, Наварри, Країні Басків, Європейському парламенті, місцевих радах, з яких в 62 вигравала вибори.

У 2003 році в Іспанії партія була заборонена рішенням суду, який встановив її зв'язок з терористичним угрупуванням ЕТА. У Франції партія бере участь у виборах як громадська організація.

Батасуна входила в список терористичних осіб і організацій ЄС.

Основним публічним представником партії був Арнальдо Отегі.

3 січня 2013 року представники Батасуни у Франції заявили про остаточний розпуск партії.

Ліві баскські партії Аларал (2000), Білду (2011) і Сорту (2011) можуть розглядатися як спадкоємиці Батасуни або її фракцій, які відмовилися від насильницьких форм боротьби.

Посилання[ред. | ред. код]