Бахайські сади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бахайські сади
Bahá’i Holy Places in Haifa and the Western Galilee [1]
Світова спадщина
TerracesBenGurion2.jpg
Храм Баба і його тераси
32°48′51″ пн. ш. 34°59′12″ сх. д. / 32.81440000002777424° пн. ш. 34.98690000002777367° сх. д. / 32.81440000002777424; 34.98690000002777367
Країна Ізраїль
Тип Bahá'í gardensd
Віра Бахаї
Bahai star.svg

Віра Бахаї
Байан · Кітаб-і-Аґдас
Кітаб-і-Іґан
Потаємні слова

Основні уявлення
Баб · Бахаулла
Абдул-Баха · Шоґі Еффенді

Історія Бахаї
Віра Бабі
Віра Бахаї

Соціальне життя
Календар · Святі дні
Всесвітній центр Бахаї
Храм Лотоса · Усипальниця Баба
Символи · Інститут Рухі
Віра Бахаї в Україні


Бахайські сади, також тераси віри Бахаї, висячі сади Хайфи — садові тераси навколо храму Баба на горі Кармель у Хайфі, Ізраїль. Сади розташовані в околицях районів Ваді Ніснас (район арабів-християн) і Хадар-Хакармель. Є однією з найбільш відвідуваних туристичних пам'яток в Ізраїлі. Архітектор — Фаріборз Сахба[en] з Ірану, інженери-конструктори — Karban and Co з Хайфи. Разом з будівлями Всесвітнього центру Бахаї в Західній Галілеї входять до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО[2][3].

Символіка[ред. | ред. код]

Тераси уособлюють перших вісімнадцять учнів Баба[3], названих «Буквами Живого»[4], хоча жодна конкретна тераса і не пов'язана з окремою буквою[5].

Конструкція[ред. | ред. код]

Основну геометрію вісімнадцяти терас забезпечують дев'ять концентричних кіл. Подібно до того, як ідентифікація кола передбачає наявність центру, так і тераси були задумані як породжені з храму Баба. Вісімнадцять терас і одна тераса храму Баба в цілому складають дев'ятнадцять терас. Дев'ятнадцять — знакова кількість в релігіях Бахаї і Бабі.

Фаріборз Сахба почав роботу в 1987 році, проектуючи сади і здійснюючи нагляд за будівництвом. Тераси були відкриті для публіки в червні 2001 року[6]. Починаючи з основи, сади простягаються майже на один кілометр вгору по схилу гори Кармель, покриваючи близько 200 000 квадратних метрів землі. Сади з'єднані між собою сходами, з боків яких два потоки води спускаються по схилу гори через сходи і мости тераси[7].

У садах є елементи перських райських садів, які ізолюють ділянку від шуму навколишнього середовища і з'єднують будівлі Всесвітнього центру Бахаї на горі Кармель[8].

Вода та екологія[ред. | ред. код]

Система зрошення включає комп'ютер, який, ґрунтуючись на отриманих метеорологічних даних, керує сотнями клапанів для розподілу води по садах шляхом розбризкування і капання. Це відбувається вночі і рано вранці, щоб уникнути втрати води через випаровування. Вода, яка тече вздовж сходів, циркулює в замкнутій системі всередині кожної тераси, тому втрати води мінімальні.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]