Беатриса Барська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Беатриса Барська
Беатрис де Бар. Манускрипт з Vita Mathildis, XII ст.
Народилася1017
Лотарингія, Метрополія Франції, Франція
Померла18 квітня 1076
Піза, Тоскана, Італія
ПохованняСобор Санта Марія Ассунта
Діяльністьаристократка
Титулгерцог
Посадарегент
РідArdennes-Verdun dynastyd
БатькоФрідріх II (герцог Верхньої Лотарингії)
МатиMatilda of Swabiad[1]
Брати, сестриConrad II, Duke of Carinthiad[1], Фрідріх III (герцог Верхньої Лотарингії)[1] і Sophie, Countess of Bard[1]
У шлюбі зБоніфацій IV[1] і Годфрід III[1]
ДітиМатильда і Фрідріх
Волоссяруде

Беатриса (бл.101718 квітня 1076), маркграфиня Тосканська (1053—1076), дочка герцога Лотарингії Фрідріха II і Матильди Швабськоі.

У 1037 вийшла заміж за маркграфа Тосканського Боніфація III, який також був графом (або правителем) Брешії, Каносси, Феррари, Флоренції, Лукки, Мантуї, Модени, Пізи, Пістої, Парми, Реджо і Верони.

У цьому шлюбі вона народила трьох дітей:

Після смерті Боніфація 6 травня 1052 Беатриса стала виконувати обов'язки регента свого сина Фрідріха. У 1054 Беатриса вийшла заміж за герцога Лотаринзького Годфріда III. Годфрід зрадив імператора Священної Римської імперії Генріха III, а тому цей шлюб також був визнаний зрадницьким. У 1055 Генріх III прибув з двором до Флоренції й арештував Беатрису, тоді як Годфрід продовжував бунтувати в Лотарингії. Імператор наказав неповнолітньому маркграфу Фрідріху прийти до нього, проте той відмовився. Через кілька днів з невідомої причини Фрідріх помер.

Фрідріху спадкувала його сестра Матільда, від імені якої правили її мати та вітчим. Після смерті імператора Генріха III його спадкоємець Генріх IV помирився з Годфрідом і повернув усе його сімейство до Італії.

У січні 1058 прихильник новобраного папи Римського Миколая II Лев Бенедикт відчинив ворота Леонінської стіни, давши можливість Годфріду та Беатрисі захопити острів Тіберіну і атакувати Латеранський собор, що змусило антипапу Бенедикта X 24 січня тікати. Беатриса і Годфрід підтримували реформи Гільдебранда і папи Олександра II.

У 1069 Годфрід помер, і Беатриса правила від імені неповнолітньої Матільди. Вона похована у кафедральному соборі Пізи, де її саркофаг зберігся до наших днів. Її посмертна епітафія гласить:

Quamvis peccatrix sum domna vocata Beatrix
In tumulo missa iaceo quæ comitissa

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д е Cawley C. Medieval Lands: A prosopography of medieval European noble and royal families

Джерела

[ред. | ред. код]