Безкоштовне програмне забезпечення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Безкоштовне програ́мне забезпече́ння (англ. freeware, МФА[ˈfɹiːwɛə(r)]), від англ. free «вільний, безплатний» і англ. (soft)ware «(програмне) забезпечення») — пропрієтарне програмне забезпечення, котре можна безкоштовно використовувати протягом необмеженого терміну без обмежень у функціональності, і поширюване без початкових кодів. Автори такого програмного забезпечення, зазвичай, хочуть «дати щось спільноті», але також бажають контролювати його подальшу розробку. Іноді, коли програмісти вирішують припинити розробку, вони передають початковий код іншим програмістам, або ж спільності користувачів як вільне програмне забезпечення.

Дуже часто плутають поняття «безкоштовне програмне забезпечення» та «вільне програмне забезпечення», хоча вони суттєво відрізняються. Безкоштовне програмне забезпечення можна безкоштовно встановлювати та використовувати (іноді з певними обмеженнями, як, наприклад, «безкоштовне для домашнього або некомерційного вжитку»), водночас вільне програмне забезпечення можна продавати за будь-яку суму, але при тому користувач, котрий його отримує, повинен мати права на вивчення, модифікацію та поширення початкових кодів отриманої програми.

Безкоштовні комп'ютерні програми (freeware) — програмне забезпечення, що надається безкоштовно, навіть, якщо автор зберігає авторське право на програму. Автори або компанії створюють безкоштовні програми, керуючись принципами солідарності з іншими компаніями або для просування інших проектів, або тому, що програма є надто вузько спеціальною або занадто старою, тож комерційне розповсюдження не має сенсу.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]