Безпечний секс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Безпе́чний секс — сексуальні практики, при використанні яких ризик зараження венеричними хворобами та хворобами, що передаються статевим шляхом, зводиться до мінімуму. Частіше за все асоціюється з використанням нацюцюрників при статевому акті.

На практиці, однак, не існує 100 % безпечного сексу — ризик (нехай мінімальний) існує у всіх випадках статевого контакту.

Практики безпечного сексу стали більш використовуваними наприкінці 1980 року в результаті епідемії СНІДу. Сприяння безпечного сексу є однією з цілей статевого виховання. З точки зору суспільства, безпечний секс можна розглядати як стратегію зменшення шкоди, спрямовану на зниження ризиків.

Хоча деякі різновиди безпечного сексу можуть бути використані як контрацепція, більшість форм контрацепції не захищає від усіх або будь-яких ІПСШ. Крім того, деякі практики безпечного сексу, як і вибір партнера з низьким ризиком сексуальної поведінки, не є ефективними методами контрацепції.

Варіанти безпечного сексу[ред.ред. код]

Застосування антисептиків (хлоргексидину, мірамістину та інших) значно знижує, але повністю не усуває ризик зараження хворобами, що передаються статевим шляхом.[1][2][3] Для цього протягом двох годин після статевого акту (а краще відразу) необхідно окропити статеві органи і прилеглі ділянки шкіри (промежину) одним з цих препаратів. Промити уретру, для цього вставити кінчик флакона в сечовипускальний отвір і видавити необхідну кількість рідини. Обробити антисептиком також слід шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів. Після процедури не можна мочитися протягом 2-х годин.[4][5][6]

Профілактичний ефект антисептиків меньший, ніж у нацюцюрника, і становить приблизно 50-70 %. Антисептики можуть достатньо ефективно використовуватися одночасно з нацюцюрником для профілактики зараження хворобами, що передаються статевим шляхом. Але вони не підходять для цієї цілі самостійно, як для випадкових статевих звязків, так і для регулярного статевого життя.[7] Застосування нацюцюрника одночасно разом з антисептиками значно знижує ризик зараження. Бар'єрний захист треба застосовувати до початку будь-яких статевих контактів та слідкувати, щоб виділення зі статевих органів партнера не попали на статеві органи іншого партнера через руки під час любовної гри чи іншим шляхом до початку використання та після використання бар'єрного захисту.

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]