Бельгійський фландр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Бельгійський фландр

Бельгійський фландр - одна з найбільших порід кролів у світі. Виведена порода в XVI столітті в провінції Бельгії - Фландрії. Назва породи в різних країнах: нім. «Deutsche Riesen» - Німецький Різен, чеськ. «Belgicky obr» - Бельгійський Обр, англ. «Flemish Giant» - Фламандський Гігант, фр. «Geant des Flandres» - Гігант Фландрії, пол. «Olbrzym Belgijskij» - Велетень Бельгійський, рос. «Бельгийский великан» - Бельгійський велетень.

Фландри відрізняється великими розмірами: Довжина тулуба приблизно 70 см, обхват грудей 36-44 см. Мінімальна вага 6,5 кг, нормальна вага 7-9 кг, максимальної ваги не існує. Самиці, як правило, крупніші і важчі за самців. Волосяний покрив різного забарвлення. При сіро-заячому забарвленні спина у кроля рудовато-сіра, живіт, внутрішня сторона ніг та нижня сторона хвоста - білі. Підшерсток голубуватий. При темно-сірому забарвленні чорні і сірі остові волоси рівномірно розподілені по всьому тулубу. Живіт дещо світліший, підшерсток темно-голубий. Остевий волос забарвлений зонарно: нижня зона голубувато-сіра, середина коричнева. У кролів чорного забарвлення вся шкіра рівномірно покрита чорними волосами, живіт трохи світліший. Підшерсток темно-голубий. В США також поширені бельгійські фландери білого та пісочного кольору.

При гарній годівлі і утриманні, самки вигодовують 7 і більше кроленят. Самці цієї породи можуть бути з успіхом використані при схрещуванні з дрібними породами. Найкраще порода пристосована до теплого і вологого клімату. Кролики не вимагають ретельного догляду за своїм хутром. Вихід м'яса становить 60%. З 1990х років поширеність даної породи в Україні значно зросла.

Див. також[ред.ред. код]

Ангорський кріль

Джерела[ред.ред. код]

"Довідник кроликовода", Н.Н. Щетина, Донецьк, 1988