Бергеф'єлл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бергеф'єлл національний природний парк
 
Категорія МСОПII (Національний парк)
ArcticFoxSummer.jpg
65°11′ пн. ш. 13°54′ сх. д. / 65.183° пн. ш. 13.900° сх. д. / 65.183; 13.900Координати: 65°11′ пн. ш. 13°54′ сх. д. / 65.183° пн. ш. 13.900° сх. д. / 65.183; 13.900
Розташування: Grane[d]
Hattfjelldal[d]
Namsskogan[d]
Røyrvik[d]
Найближче місто: Мушен
Площа: 1447 км2
Заснований: 1963
Керівна
організація:
Норвезьке агенство природної охорони
Веб-сторінка: dirnat.no/borgefjell
Країна Flag of Norway.svg Норвегія

Бергеф'єлл у Вікісховищі?

Бергф'єлл Національний парк є одним з багатьох національних парків у Норвегії, ррзміщений на кордоні меж між Треннелагом і Нурланном повітом, що має кордоні межі з Швецією. Парк слугує як заповідник, повз якого проходять декілька трас . Існує і мережа об'єктів для туристів. Відвідувачі можуть подорожувати протягом тривалого періоду, не побачивши жодної іншої людини. Це пояснюється великою площею парку у 1 447 км2 .

Парк був заснований в 1963 році і розширявся у 1973 і 2003 роках.

Географія[ред. | ред. код]

Ландшафт парку повністю різноманітний та не однорідний. Тут існують і круті піки темних та сірих гір з невеликою рослинністю, до родючих гірських схилів і боліт. Найвищі гірські вершини знаходяться на заході, де їх основою є перш за все темний граніт Børgefjell, що дає ландшафту пустельний та пригнічвючий вигляд. Гори в парку доходять і до 1700 метрів над рівнем моря. У інших місцях, наприклад, у районі Рейнсфіеллет, ви знайдете грубі кам'яні скелі без рослинності. Підледникові морени охоплюють великк частину ландшафту. У парку є базліч озер, ставків та бурхливих річок.

Історія[ред. | ред. код]

Саами контролювали землі в Бйоргвеллі з давніх часів аж до 20 століття. Вони проживали на даних землях ще з часів коли існували першородні родо-племіні відносини, проте змушені були почати ділитися приблизно з початку 16 ст. Саамм ретельно оберігали свою національність і культурну, своєрідність тому не піддавались майже взагалі процесам асиміляції. Переселенці в свою чергу поселяючись тут вивчили досвід полювання корінних жителів, будували свої хижини по всій території парку. З 1700s і голом у 1800s, Норвезькі поселенці різними методами почали відвойовувати дані землі.

Назва[ред. | ред. код]

Перша частина слова походить із to be the Древньої норвезької мови byrgi що означає «укпіплення» і «форт». (Можливо тут якийсь час форт, оскількu тут близько Швеція) Останній елемент — tell, означає cлово «гора».

Фауна[ред. | ред. код]

Зимняк
Песець розповсюджений житель парку


Бергеф'єлл відомий тим що тут мешкає безліч арктичних лисиць, ще одним представником місцевої фауни є Мустела що є найбільш поширеним із великих хижаків. Присутні тут і рись і ведмідь . Одним з найменших хижаків є лисиця звичайна. До мешканців парку належать і біла сова, та куропатки, а також лосі, та сотні видів інших птахів та ссавців.

Бергеф'єллі використовується і як пасовище для оленів. Східна, західна, південна частини національного парку зазвичай приймають для годівлі оленів у літо в той час північна частина використовується як пасовище протягом цілого року. Сюди також приходять олені і із Швеції.