Березовська Павлина Леонідівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Березовська Павлина Леонідівна
Павлина Березовська.jpg
Павлина Березовська
Народилася 1925
Бобровицький район, Ніжинська округа, СРСР
Діяльність журналістка

Павлина Леонідівна Березовська (* 1925, Ярославка Бобровицького району — ?) — українська журналістка, колишня учасниця підпілля на Чернігівщині в час Німецько-радянської війни, співавторка книжки «Двічі страчені-вічно живі».

Книга «Двічі страчені-вічно живі»[ред. | ред. код]

Двічі страчені-вічно живі : історико-документальна повість / П. Л. Березовська, Н. І. Дяченко. — К. : Український центр духовної культури, 2006. — 621 с. : фото. — ISBN 966-628- 135-X.

Журналістка «України Молодої» Ярослава Музиченко так характеризує цю книгу:[1]

Відомості про реальне, а не прикрашене радянською пропагандою партизанське підпілля пробиваються до суспільної свідомості майже так само натужно, як свого часу про Голодомор. За художніми фільмами «про партизанів», як за тюремним парканом, приховується справжній характер і хронологія подій українського підпілля. І страшні злочини проти нього — з боку «своїх». … Над цією 600-сторінковою книгою, в якій авторка розповідає про фальшивих «героїв» і про повернуті чесні імена знищених ними підпільників, працювала понад 40 років.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ярослава Музиченко. Партизанка. «Україна молода» Номер 111 за 22.06.2007. Архів оригіналу за 27.08.2013. Процитовано 25.05.2013.