Берестове (Київ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Берестове — історична місцевість Києва. Розташована між Липками, Кловом, Звіринцем і Дніпровими схилами.

Берестів. Історична місцевість, давнє княже село. Було розташоване на території тепер. парку Вічної Слави і верхньої частини Києво-Печерської лаври.

Назва — від дерев породи берест. За версією Ірини Желєзняк, назва походить від імені першого поселенця або власника.

Берестове як поселення згадується у літописі за 980, 1015, 1051, 1073, 1096 (двічі), 1151 роки).

В Берестові містився заміський палац великого князя київського Володимира Святославовича, який тут і помер. Про палац згадують у літописах 10 — 12 ст., зокрема Нестор-літописець. Палац був мурований двоповерховий, оточений дворами князівської челяді. Неодноразово згадувані у літопису «сіни» — галереї — з'єднували окремі будівлі у комплекси хоромів, являючи собою характерну частину князівського житла.

У наступні роки в Берестові мешкали київські князі Ярослав Мудрий, Святослав Ярославич, Всеволод Ярославич і Володимир Мономах. Тут затверджували державні акти, приймали іноземних послів.

У 1072 споруджено церкву Спаса на Берестові, яка з перебудовами збереглася до нашого часу (в ній поховано київ. князя Юрія Долгорукого) (церква загадана у літописі за 1072, 1115, 1158, 1173, 1184 роки).

У 1096 князівський палац спалили половці хана Боняка. 1113 року його було відбудовано (але до наших часів палац не зберігся).

Джерела[ред.ред. код]


Київ Це незавершена стаття про Київ.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.