Бернгард фон Бюло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бернхард Генріх Карл Мартін фон Бюло
нім. Bernhard von Bülow
Бернхард Генріх Карл Мартін фон Бюло
Бернхард фон Бюло
4-й Рейхсканцлер Німецької імперії
Монарх: Вільгельм II
Попередник: Хлодвіг Гогенлое
Спадкоємець: Теобальд Бетман-Гольвег
11-й статс-секретар по іноземним справам Німеччини
Монарх: Вільгельм II (1888—1890)
Попередник: Адольф Маршал фон Біберштейн
Спадкоємець: Освальд фон Ріхтгофен
15-й міністр-президент Пруссії
Монарх: Вільгельм II (1888—1890)
Попередник: Адольф Маршал фон Біберштейн
Спадкоємець: Освальд фон Ріхтгофен
 
Ім'я при народжені: нім. Bernhard Heinrich Martin Karl von Bülow
Народження: 3 березня 1849(1849-03-03)
Кляйн-Флоттбек,Гольштейн, Пруссія
Смерть: 28 жовтня 1929(1929-10-28) (80 років)
Рим, Королівство Італія
Поховання: Nienstedten Cemeteryd
Країна: Німеччина
Релігія: Євангеліст
Освіта: Лозанський університет і Грайфсвальдський університет
Рід:

Бюло,

Buelow-Wappen.png
Батько: Бернгард Ернст фон Бюло
Шлюб: Марія Анна Розалія
Автограф: Bernhard von Bülow signature.svg
Нагороди:

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Бернхард Генріх Карл Мартін фон Бюло[1] (3 травня 1849, Кляйн-Флоттбек, Гольштейн, † 28 жовтня 1929, Рим)— німецький державний і політичний діяч, статс-секретар (міністр) зовнішнньої політики (18971900), рейхсканцлер Німецької імперії з 17 жовтня 1900 по 14 липня 1909, граф, князь (з 1905).

Сім'я та походження[ред. | ред. код]

Місце народження канцлера Бернхарда фон Бюло в Кляйн-Флотбеку.

Бернхард фон Бюло походив із дворянської родини, в якій багато представників служили німецьким монархам як вищі чиновники та дипломати. Він був сином Бернхарда Ерста фон Бюло, вихідця з кіл мекленбургської знаті, який займав високі державні посади у Данії та Німеччині, зокрема був міністром закордонних справ в уряді Отто фон Бісмарка, та Вікторини Луїзи, доньки гамбурзького купця. Його прадід по батьківській лінії, Йоахім Бернхард фон Бюло був великим маршалом при дворі Мекленбург-Шверіна, дід Адольф фон Бюло був на службі у данського короля Фрідріха VI в Міністерстві фінансів Його дядько, дядько Хайнріх фон Бюло був послом Пруссії в Англії з 1827 по 1840 роки, а брат Карл Ульріх фон Бюло, був кавалерійським офіцером у Першій світовій війні, учасником атаки Льєжа в серпні 1914 року. Мати німецького діяча була донькою, як вже згадувалося вище, Йоганна Вільгельма Рюккера (1791—1847), великого торговця в Гамбурзі, який також служив консулом короля Данії, а його прабабуся Емілія Дженіш (17901864), в свою чергу, дочка Мартіна Йоганна Дженіша, сенатором від міста Гамбурга. Родина Дженіш була одніє з найбагатших сімей міста у 1827 році з передбачуваними статками в 11000000 марок. Майбутній канцлер Німеччини був первістком у своїй родині, а тому отримав ім'я батька. Пізніше у нього народилися брати Адольф (1850) та Альфред (1851).

Бернгард Ернст фон Бюло, батько німецького рейхканцлера

Дитячі та молоді роки[ред. | ред. код]

Сім'я фон Бюло переїхала у Франкфурт-на-Майні у будинок Карла Вільгельма фон Ротшильда, після призначення батька представником герцогства Гольштейна і Лауенбурга до Франкфуртського паламенту, оскільки ці два герцогства стати частиною данської корони. Після служби Фредеріку VII, Ернст фон Бюло працює на короля Кристіана IX. Сім'я є так довго на службі королівської сім'ї Данії. Саме в цій космополітичної середовищі, яка росте Бернхард фон Бюло часто треться дітей короля Данії Castle Rumpenheim10 більшість з яких буде займати престоли Європи за образом Дагмар, майбутня дружина Олександра III Росії, Олександра, майбутня дружина Едуарда VII Сполученого Королівства та Вільям, майбутньому Джордж I з Grèce11.

Бюло пізніше пояснював своє прекрасне розуміння англійської та французької мов, оволодівши ними ще змалечку від французьких та англійських гувернанток . Його батько говорив французькою мовою, у той час як його мати говорила по-англійськи, що було притаманним для тогочасного гамбургзького суспільства.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Прізвище Bülow вимовляється німецькою ['by:lo:], пор. джерела наведені в статтях -ow[de] та Bülow (Adelsgeschlecht)[de]

Література[ред. | ред. код]