Бернгард фон Бюло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Бернхард Генріх Карл Мартін фон Бюло
нім. Bernhard von Bülow
Бернхард Генріх Карл Мартін фон Бюло

Бернхард фон Бюло
4-й Рейхсканцлер Німецької імперії
Монарх: Вільгельм II
Попередник: Хлодвіг Гогенлое
Спадкоємець: Теобальд Бетман-Гольвег
11-й статс-секретар по іноземним справам Німеччини
Монарх: Вільгельм II (1888—1890)
Попередник: Адольф Маршал фон Біберштейн
Спадкоємець: Освальд фон Ріхтгофен
15-й міністр-президент Пруссії
Монарх: Вільгельм II (1888—1890)
Попередник: Адольф Маршал фон Біберштейн
Спадкоємець: Освальд фон Ріхтгофен
 
Освіта: Лозанський університет і Грайфсвальдський університет
Народження: 3 березня 1849(1849-03-03)
Кляйн-Флоттбек,Гольштейн, Пруссія
Смерть: 28 жовтня 1929(1929-10-28) (80 років)
Рим, Італія
Віросповідання: Євангеліст
Династія: Бюло,

Buelow-Wappen.png

Батько: Бернгард Ернст фон Бюло
Дружина: Марія Анна Розалія
Автограф: Bernhard von Bülow signature.svg
Нагороди:
Кавалер ордена Золотого руна
Орден Чорного орла
Орден Святого Андрія Первозванного
орден Вюртемберзької корони House Order of the Wendish Crown орден Святого Губерта Order of the Rue Crown
Орден Слона
Орден Серафимів Вищий орден Святого Благовіщення

Медіафайли у Вікісховищі?

Бернхард Генріх Карл Мартін фон Бюло[1] (3 травня 1849, Кляйн-Флоттбек, Гольштейн, † 28 жовтня 1929, Рим)— німецький державний і політичний діяч, статс-секретар (міністр) зовнішнньої політики (18971900), рейхсканцлер Німецької імперії з 17 жовтня 1900 по 14 липня 1909, граф, князь (з 1905).

Сім'я та походження[ред.ред. код]

Місце народження канцлера Бернхарда фон Бюло в Кляйн-Флотбеку.

Бернхард фон Бюло походив із дворянської родини, в якій багато представників служили німецьким монархам як вищі чиновники та дипломати. Він був сином Бернхарда Ерста фон Бюло, вихідця з кіл мекленбургської знаті, який займав високі державні посади у Данії та Німеччині, зокрема був міністром закордонних справ в уряді Отто фон Бісмарка, та Вікторини Луїзи, доньки гамбурзького купця. Його прадід по батьківській лінії, Йоахім Бернхард фон Бюло був великим маршалом при дворі Мекленбург-Шверіна, дід Адольф фон Бюло був на службі у данського короля Фрідріха VI в Міністерстві фінансів Його дядько, дядько Хайнріх фон Бюло був послом Пруссії в Англії з 1827 по 1840 роки, а брат Карл Ульріх фон Бюло, був кавалерійським офіцером у Першій світовій війні, учасником атаки Льєжа в серпні 1914 року. Мати німецького діяча була донькою, як вже згадувалося вище, Йоганна Вільгельма Рюккера (1791—1847), великого торговця в Гамбурзі, який також служив консулом короля Данії, а його прабабуся Емілія Дженіш (17901864), в свою чергу, дочка Мартіна Йоганна Дженіша, сенатором від міста Гамбурга. Родина Дженіш була одніє з найбагатших сімей міста у 1827 році з передбачуваними статками в 11000000 марок. Майбутній канцлер Німеччини був первістком у своїй родині, а тому отримав ім'я батька. Пізніше у нього народилися брати Адольф (1850) та Альфред (1851).

Бернгард Ернст фон Бюло, батько німецького рейхканцлера

Дитячі та молоді роки[ред.ред. код]

Сім'я фон Бюло переїхала у Франкфурт-на-Майні у будинок Карла Вільгельма фон Ротшильда, після призначення батька представником герцогства Гольштейна і Лауенбурга до Франкфуртського паламенту, оскільки ці два герцогства стати частиною данської корони. Після служби Фредеріку VII, Ернст фон Бюло працює на короля Кристіана IX. Сім'я є так довго на службі королівської сім'ї Данії. Саме в цій космополітичної середовищі, яка росте Бернхард фон Бюло часто треться дітей короля Данії Castle Rumpenheim10 більшість з яких буде займати престоли Європи за образом Дагмар, майбутня дружина Олександра III Росії, Олександра, майбутня дружина Едуарда VII Сполученого Королівства та Вільям, майбутньому Джордж I з Grèce11.

Бюло пізніше пояснював своє прекрасне розуміння англійської та французької мов, оволодівши ними ще змалечку від французьких та англійських гувернанток . Його батько говорив французькою мовою, у той час як його мати говорила по-англійськи, що було притаманним для тогочасного гамбургзького суспільства.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Прізвище Bülow вимовляється німецькою ['by:lo:], пор. джерела наведені в статтях -ow[de] та Bülow (Adelsgeschlecht)[de]

Література[ред.ред. код]