Бероліна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Бероліна (лат. Berolina) — пізньолатинський еквівалент назви міста Берлін. Бероліною також називали жіночу скульптуру, що символізувала це місто. Найвідомішим зображенням Бероліни є статуя, що колись прикрашала берлінську площу Александерплац.

Статуї Бероліни[ред.ред. код]

Гіпсова Бероліна. 1889
Статуя Бероліни на Александерплац. Бл. 1900. Для скульптури позувала Анна Фелльгібель, модель Адольфа Менцеля, Хуго Фогеля та Райнхольда Бегаса

Еміль Хундрізер придумав встановити гіпсову статую Бероліни в якості святкової прикраси Потсдамської площі Берліна з нагоди візиту короля Італії Умберто в 1889 . Статуя заввишки 7,55 м являла собою жінку у вінку з листя дуба. Прототипом для статуї послужила дочка берлінського шевця Анна Зассе, зображена на одній з картин в Червоної ратуші.

Пізніше скульптура Хундрізера була виконана в міді і встановлена ​​на Александерплац. В 1944 вона була знесена і ймовірно відправлена ​​на переплавку.

Для відновлення статуї Бероліни на Александерплац в 2000 рік був створений фонд підтримки «Wiedererstellung und Pflege der Berolina e.V.».

Однак перша Бероліна на берлінській площі з'явилася раніше, в 1871 . Кайзер Вільгельм I наказав встановити 11-метрову Бероліну на площі Белль-Альянс-Плац(зараз Мерінгплац) з нагоди вступу в місто військ, що перемогли у франко-прусській війні.

Назву «Бероліна» носять багато берлінських компаній, а в минулому під цим ім'ям в ефір виходило багато радіо-і телепередач. «Бероліна» і зараз позивний радіоцентралі берлінської поліції.

На Александерплац знаходиться також будівля, що носить ім'я Бероліни — Berolina-Haus.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Бероліна