Бертран Меєр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бертран Меєр
фр. Bertrand Meyer
Bertrand Meyer IMG 2481.jpg
Народився 21 листопада 1950(1950-11-21)[1] (68 років)
Париж, Франція
Громадянство
(підданство)
Flag of France.svg Франція
Діяльність інформатик, інженер, викладач університету
Галузь інформатика
Alma mater Політехнічна школа, Стенфордський університет і Університет Нансі
Володіє мовами французька[2]
Заклад Каліфорнійський університет в Санта-Барбарі
Членство Європейська академія[3], French Academy of Technologies[d] і Association for Computing Machinery
Нагороди

Бертран Мейєр (франц. Bertrand Meyer, народився 21 листопада 1950) - французький академік, автор і консультант в галузі комп'ютерних мов. Створив мову програмування Eiffel та ідею проектування за контрактом.

Освіта та академічна кар'єра[ред. | ред. код]

Бертран Мейєр отримав ступінь магістра в галузі інженерії в Політехнічній школі в Парижі, другу ступінь магістра у Стенфордському університеті, доктора філософії (PhD) в Університеті Нансі. Він мав технічну та управлінську кар'єру на протязі дев'яти років в Électricité de France, і протягом трьох років був викладачем в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбара.

З жовтня 2001 року він професор кафедри програмної інженерії вищої технічної школи Цюріха, Швейцарський Федеральний Технологічний інститут, де він проводить дослідження з побудови надійних компонентів (повторно використовуваних програмних елементів) з гарантованим рівнем якості. Він очолював кафедру інформатики вищої технічної школи Цюріха з 2004 по 2006 рік і впродовж 13 років (2003-2015) викладав курс "Вступ до програмування", через який пройшли всі студенти з комп'ютерних наук, на основі свого відомого підручника з програмування "Відчуй клас" (Touch of Class. Learning to Program Well with Objects and Contracts).

Бертран Мейєр працює доцентом у Політехнічному університеті Мілану, Університеті Іннополісу, в університеті Тулузи. З 1998 по 2003 рік він був професором університету Монаша в Мельбурні, Австралія. Він є членом Французької академії технологій. Він також активно працює як консультант (проектування об'єктно-орієнтованих систем , аналіз архітектури, оцінка технологій), тренером з об'єктних технологій та інших розділів програмування, виступає на конференціях. Він вже протягом багатьох років працює в галузі досліджень і освітньої політики, був засновником і президентом (2006-2011) європейської асоціації інформатики.

Комп'ютерні мови[ред. | ред. код]

Мейєр слідує ідеалам простих, елегантних і зручних комп'ютерних мов і є одним з найперших і найактивніших прихильників об'єктно-орієнтованого програмування (ООП). Його книга Конструювання об'єктно-орієнтованого програмного забезпечення (Object-Oriented Software Construction) є однією з поширених робіт, що розкриває стан справ в ООП[4][5]. Серед інших книг, які він написав, найбільш відомі : Eiffel: The Language (опис мови Eiffel), Object Success (об'єктна технологія для менеджерів), Reusable Software (обговорення проблем повторного використання коду), Introduction to the Theory of Programming Languages і легендарна Touch of Class. Він є автором численних статей та редактором Матеріалів конференцій.

Він є розробником мови Eiffel і продовжує брати участь в її еволюції, а також є творцем методу розробки Проектування за контрактом.

Його досвід в об'єктних технологіях завдяки мові Simula, а також рання робота над абстрактними типами даних і формальними специфікаціями (включаючи Z-нотацію), забезпечили підґрунтя для розвитку Eiffel. Eiffel мав великий вплив на розвиток інших мов, у тому числі на Java, C# і Python.

Нагороди[ред. | ред. код]

У 2005 році Мейєр здобув першу премію "senior award" Дала-Нюгарда Міжнародної асоціації об'єктних технологій (AITO). Ця нагорода, названа на честь двох творців об'єктної технології, присуджується щорічно старшим і молодшим науковим співробітників, які внесли значний технічний внесок в галузь об'єктної орієнтації.[6]

Мейєр отримав почесні докторські ступені в Університеті ІТМО Санкт-Петербург, Росія (2004) та Університеті Йорка, Велика Британія (2015).

У 2007 році Мейєр отримав нагороду Software System Award Асоціації обчислювальної техніки ACM за "вплив на якість програмного забезпечення" як визнання розробки Eiffel.[7] У 2008 році став членом ACM. Він також в 2009 році лауреатом  премії Харлан Міллза IEEE Computer Society.

Містифікація у Вікіпедії[ред. | ред. код]

28 грудня 2005 року анонімний користувач помилково оголосив смерть Мейєра на німецькій Вікіпедії з біографією Мейєра. Про обман було повідомлено через п'ять днів у Heinz Heise і стаття була негайно виправлена. Багато великих ЗМІ в Німеччині та Швейцарії підхопили цю історію. Мейєр продовжував публікувати позитивну оцінку Вікіпедії,[8] роблячи висновок, що "Система піддалася одному з його потенційних недоліків, і швидко загоїлася. Це не впливає на загальну картину. Так само, як і про мене, чутки про загибель Вікіпедії були сильно перебільшені."

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]