Бест (Нідерланди)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Голландська топографічна мапа муніципалітету Бест, червень 2015

Бест — муніципалітет і село на півдні Нідерландів. Бест розташований на північний захід від міста Ейндговен, і є частиною агломерації міста.

В Бесті знаходиться штаб-квартира найбільшої в Європі компанії, що займається м’ясною промисловістю Vion NV, а також Philips "Охорона Здоров'я" і Bata Shoe Organization’s.

Історія[ред. | ред. код]

Село було частиною сусіднього міста Ошхот. Але через те, що воно було розташовано на автомагістралі з Амстердама в Маастрихт, це часто створювало труднощі. Кожен раз, коли військові хотіли розквартируватись в Бесті, вони повинні були просити про це в Ошхоті, долаючи для цього 10 км. Тому, уряд вирішив відокремити Бест від Ошхоту в 1819 році.

Археологічні розкопки в околицях села показали поселення в районі, які мають початок ще з Римської епохи. Арменгуф — давня ферма у Бесті на Ошхотсевег, 117. Це одна з найстаріших ферм, що досі працюють в західній Європі. Дослідження будівлі ферми в 2009 році істориками показали, що виготовлення дерев'яних рам в стайні датується 1263 роком. Житлова частина ферми побудована вже пізніше — у межах 1640-го і 1680-го року. Ферма є офіційною пам'яткою[1].

Перша згадка про Бест була у 1421.[2] Саме селище, втім, не існувало до 19 століття. Там були три маленькі села: Настенбест на заході, Вільгельмінадорп на півдні і Веренбест, де знаходиться Оранжстрат. Вони зросли разом, і утворили село з назвою Бест.

Бест отримав залізничну станцію на лінії Роттердам - Бреда - Бокстел - Хельмонд - Венло - Маастрихт. Лінія мала тільки одну колію, але через великий трафік було додано ще одну. У 1980-х роках перевантаження лінії знову стало проблемою, тому у 2002 році було додано ще дві колії. Тепер до Бесту можна дістатись з Утрехта чи Ейндговена на поїзді.

Розмовною мовою є Північний Меєрейс (діалект Східного Брабантського, який дуже схожий на розмовну голландську).[3]

Відомі жителі[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 24 вересня 2015. Процитовано 17 липня 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Databank bedevaart en bedevaartplaatsen in Nederland. Meertens.knaw.nl. Архів оригіналу за 7 серпня 2016. Процитовано 13 травня 2010.
  3. Jos & Cor Swanenberg: Taal in stad en land: Oost-Brabants, ISBN 9012090105

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]