Бетлегем стіл корпорейшн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Bethlehem Steel Corporation
Тип Приватна
Організаційно-правова форма господарювання Société anonyme і корпорація (США)d
Галузь металургія, суднобудування, гірнича промисловість
Попередник(и) Harlan and Hollingsworthd
Наступник(и)
(спадкоємці)
ArcelorMittal, Mittal Steel і International Steel Groupd
Засновано 1857
Закриття (ліквідація) збанкрутувала 2001 року
Штаб-квартира США США
Бетлегем, Пенсільванія
Чистий прибуток продана в 2003
Дочірні компанії Bethlehem Shipbuilding Corporation і Hauts Fourneaux, Forges et Aciéries du Chilid
bethsteel.com
CMNS: Бетлегем стіл корпорейшн у Вікісховищі

Бетлегемський металургійний завд. Травень 1881. Акварель Джозефа Пеннелла (англ. Joseph Pennell)
Завод у Бетлегемі на берегах річки Легай, 1979 рік

Бетлегем стіл корпорейшн (англ. Bethlehem Steel Corporation) — американська сталеливарна компанія, займала друге місце в металургійній промисловості США (після Юнайтед Стейтс стіл). Також була однією з найбільших суднобудівних компаній світу.

Найвищого розквіту компанія досягала наприкінці 50-х, коли промисловість Німеччини і Японії лежала в руїні. Виплавлялося 23 млн тонн сталі на рік. У 1957 році оборот становили $2,60 млрд доларів США, активи — $2,26 млрд доларів США. Чисельність працівників становила — 167 тис. робітників і службовців. $191 млн доларів США чистого прибутку. У 1958 році президент компанії — Артур Гомер (англ. Arthur B. Homer) став найоплачуванішим менеджером у країні. Найбільший свій завод, у Барнс-Гарбор (англ. Burns Harbor), Індіана, компанія збудувала у 19621964 роках.

Збанкрутувала у 2001 році й була продана в 2003 компанії ISG (англ. International Steel Group), яка в свою чергу об'єдналась з індійською корпорацією Міттал Стіл (англ. Mittal Steel Company N.V.). Її історія — це історія становлення індустріальної могутності американської економіки. Її сучасний стан — уособлення економічного положення усієї країни — відмова від брудного виробництва, перехід на закордонну дешеву робочу силу, перехід металургійних активів до індійського та російського капіталів.

Література

[ред. | ред. код]
  1. Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.
  2. (англ.) Warren, Kenneth. «Bethlehem Steel: Builder and Arsenal of America». Pittsburgh, Pa.: University of Pittsburgh Press, 2008. ISBN 0822943239
  3. (англ.) Hall, P. J.. History of South Bethlehem, Pa.: Quinlan Printing Co., 1915.

Посилання

[ред. | ред. код]