Бетономішалка
Бетонозмішувач — бетоноробна машина для готування бетонної суміші механічним змішуванням цементу, води, піску і гравію (або щебеню). Бетономішалки бувають періодичної і безперервної дії, із змішуванням при вільному падінні матеріалів та з примусовим змішуванням, стаціонарні і пересувні. У СРСР серійно випускались: пересувні (місткістю 100—250 л) і стаціонарні (місткістю 425—4500 л), з примусовим змішуванням матеріалів і автобетонозмішувачі (місткістю 3 100 л) для готування бетонної суміші під час руху автомобіля.
Стівен Степанян подав заявку на патент на перший автобетонозмішувач у 1916 році.[1]
Бетонозмішувач — будівельна машина, призначена для приготування бетонних сумішей.
За принципом дії розрізняють наступні типи бетонозмішувачів:
- гравітаційні бетонозмішувачі працюють за рахунок принципу гравітаційного падіння суміші (під дією сили тяжіння) в барабані. В такому барабані нерухомо закріплені лопатки, які не дозволяють компонентам ковзати по стінках при обертанні, цим самим і забезпечується перемішування. Гравітаційні бетонозмішувачі застосовуються, в основному, як невеликі пересувні бетономішалки. Їх перевагою є можливість перемішування будь-яких інших сипучих продуктів. Серед бетонозмішувачів гравітаційного типу змішування найбільшим обсягом, які випускаються, явлются зазвичай автобетонозмішувачі, які поєднують функцію транспортування бетонної суміші і її одночасного змішування.[2]
Бетонозмішувачі примусової дії мають нерухомий барабан і робочі лопаті, які обертаються, з допомогою яких і відбувається перемішування. Бетонозмішувач примусового типу дії дозволяє готувати бетонні суміші більш однорідні за складом і більш високої якості. Внаслідок цього примусові бетонозмішувачі застосовуються в основному в складі блоків змішувачів, бетонних вузлів, бетонозаводів. Види робочих органів примусових бетонозмішувачів: тарілчасті, планетарні, турбулентні, горизонтальні (з одним або двома валами). Бувають безперервні і періодичної дії.
Змішувачі діляться також в залежності від розміру заповнювача на два класи. При розмірі фракції твердого наповнювача від 20 до 70 мм — це власне бетонозмішувачі, а машини, які працюють з компонентами менших фракцій, — розчинозмішувачі.[3]
По можливості пересування бетонозмішувачі бувають:
- мобільні бетонозмішувачі;
- стаціонарні — в таких бетоносмесителях велика продуктивність, ніж в мобільних.
- Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.
- Бетонозмішувач, бетономішалка // Термінологічний словник-довідник з будівництва та архітектури / Р. А. Шмиг, В. М. Боярчук, І. М. Добрянський, В. М. Барабаш ; за заг. ред. Р. А. Шмига. — Львів, 2010. — С. 33. — ISBN 978-966-7407-83-4.
Це незавершена стаття з технології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
- ↑ How Cement Mixers Work. HowStuffWorks (en-us) . 1 січня 1970. Процитовано 23 листопада 2023.
- ↑ Internet Archive, Henry L. (2000). Columbus, Ohio : a personal geography. Columbus : Ohio State University Press. ISBN 978-0-8142-0857-1.
- ↑ Machineryline Україна. machineryline.ua (укр.). Процитовано 23 листопада 2023.