Бехолдер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бехо́лдер (англ. Beholder) — вигадана фентезійна істота, вперше введена у настільній рольовій грі Dungeons & Dragons. Описується як літаюча сфера з великим оком і пащею, покрита щупальцями із меншими очима.

Бехолдер є класичною істотою Dungeons & Dragons, починаючи із 1975 року. Відтоді зустрічається в численних настільних іграх, відеоіграх та книгах у жанрі фентезі під різними назвами (гаут, спостерігач, зле око).

Бехолдери в Dungeons & Dragons

[ред. | ред. код]

У настільній грі Dungeons & Dragons бехолдери є законослухняними злими істотами. Вони ховаються від людей у підземеллях чи інших важкодоступних місцях. Найчастіше вони охороняють різного роду скарби і цінності, оскільки від природи жадібні та гордовиті. Бехолдери левітують завдяки магії, а своїм основним оком блокують будь-яку магію в полі зору. Менші очі на щупальцях навпаки самі здійснюють магічний вплив, наприклад, можуть взяти істоту під контроль бехолдера або вистрілити руйнівним променем.

Крім звичайних бехолдерів у Dungeons & Dragons зустрічається чимало споріднених істот, які відрізняються виглядом, проте в загальних рисах подібні на класичних бехолдерів.

Від часу придумання Гері Гігаксом образ бехолдера практично не змінився та став неофіційним символом Dungeons & Dragons. У відеоіграх за Dungeons & Dragons ці істоти вперше з'явилися в Eye of the Beholder 1990 року[1][2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. ЛКИ| Злобоглазы - КРАСНАЯ КНИГА. www.lki.ru. Архів оригіналу за 3 липня 2011. Процитовано 10 серпня 2015.
  2. Бестиарий. Бехолдеры - Дмитрий Злотницкий - МИР ФАНТАСТИКИ И ФЭНТЕЗИ. www.mirf.ru. Архів оригіналу за 20 березня 2015. Процитовано 10 серпня 2015.

Посилання

[ред. | ред. код]