Перейти до вмісту

Бистрицький Євген Костянтинович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Євген Костянтинович Бистрицький
Народився2 січня 1948(1948-01-02) (77 років)
Плявіняс, Латвійська РСР
ГромадянствоУкраїна Україна
Національністьукраїнець
Місце проживанняКиїв
Діяльністьфілософ, викладач університету, громадський діяч Редагувати інформацію у Вікіданих
Відомий завдякидоктор філософських наук (1991 р.)
Alma materКДУ ім. Т.Шевченка, філософський факультет
Науковий ступіньдоктор філософських наук (1991)
Знання мовукраїнська Редагувати інформацію у Вікіданих
ЗакладКНУ імені Тараса Шевченка, Міжнародний фонд «Відродження» і Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України Редагувати інформацію у Вікіданих
Титулвиконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» з 1998 р.
ПартіяКПРС до 1991 р.
Конфесіяатеїст
ДітиМаксим Євгенович Бистрицький
НагородиОрден Свободи
Сайтwww.bystrytsky.org

Євге́н Костянти́нович Бистри́цький (нар. 2 січня 1948, м. Плявіняс, Латвійська РСР) — український вчений-філософ, доктор філософських наук; з 1991 завідувач відділу філософії культури, етики і естетики Інституту філософії НАН України; з 1998 р. — виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Джорджа Сороса.

Біографічні дані

[ред. | ред. код]

Батько — Бистрицький Костянтин Никифорович (1904—1964), військовий інженер-геодезист, нар. у Левківцях, Вінницької обл., мобілізований до війська 1940 року, пройшов війну в 62-му геодезичному загоні, дислокованому після війни в Латвії; мати — Віра Михайлівна (1908—1999), учителька середньої школи, нар. у с. Жолоби, Вінницької обл.

Євген Костянтинович мешкає в Києві. Має доньку й сина.

Освіта і наукові ступені

[ред. | ред. код]
  • 1981 р. — захистив дисертацію кандидата наук за темою «Наукове пізнання та проблема розуміння» (Інститут філософії АН СРСР, Інститут філософії АН УРСР)

Трудова і наукова діяльність

[ред. | ред. код]
Зовнішні зображення
На трибуні
Чергова прес-конференція
Виступ на науковому форумі
Відкрита лекція

Науковий доробок

[ред. | ред. код]

Автор понад 80 наукових праць, присвячених дослідженню наукового пізнання, проблеми розуміння, філософії культури, соціальній та політичній філософії.

Основні праці

[ред. | ред. код]

Цитата

[ред. | ред. код]
...в основі леґітимації незалежної, наголошую — суверенної — України лежать світоглядні, культурні цінності. Це від початку національно-демократичні цінності, заявлені при розвалі Радянського Союзу, і завдяки яким ми отримали незалежність та сучасні політичні кордони. Саме вони лежать в основі леґітимації будь-якої — теперішньої, минулої й майбутньої — політичної влади в Україні. З самого початку Україна була заявлена як демократія на національній культурній основі.

Є. Бистрицький. Кордони проходять всередині нас, 2010

Громадська позиція

[ред. | ред. код]

У липні 2018 року підтримав відкритий лист українських діячів культури до ув'язненого у Росії українського режисера Олега Сенцова.[2]

Державні нагороди

[ред. | ред. код]
  • Орден Свободи (20 січня 2018) — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю[3]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Олена Голуб. Свято непокори та будні андеграунду. Київ, Видавничий Дім «Антиквар», 2017, ст. 137 ISBN 978-617-7285-11-2
  2. Звертаюсь до всіх моїх друзів. Facebook. Boris Yeghiazaryan. 24 липня 2018. Архів оригіналу за 25 липня 2018. Процитовано 7 листопада 2021.
  3. Указ Президента України від 20 січня 2018 року № 11/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України»

Посилання

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]