Битва при П'яве

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
LocationPiaveRiver.png

Битва при П'яве (1523 червня 1918) — битва між італійськими й австро-угорськими військами біля річки П'яве під час Першої світової війни.

Навесні 1918 німецькі війська почали рішучий наступ у Фландрії й Пікардії (Західний фронт). Щоб «скувати» якомога більше військ Антанти на Італійському фронті, Німеччина зажадала від свого союзника Австро-Угорщини провести великий наступ біля річки П'яве. Австро-угорське командування було впевнене в успіху, проте італійській розвідці стали відомі плани противника.

Уранці 15 червня після потужної артилерійської підготовки австрійці перейшли в наступ і на деяких ділянках фронту домоглися успіху. Проте італійці, на відміну від битви під Капоретто, чинили рішучий опір. Усе ж австро-угорським військам вдалося захопити декілька плацдармів, проте розширити їх вони не змогли. Скупченість австрійських військ на обмежених плацдармах, утруднення з постачанням через розлив ріки від паводку та контратаки італійців у наступні дні локалізували австрійські успіхи на П'яве. 23 червня австрійське командування віддало наказ відійти на колишні позиції, наступ австро-угорських військ виявився безрезультатним.

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Світові війни XX століття: В 4 кн./Ін-т загальної історії,— М.:"Наука", 2002. — ISBN 5-02-008804-8 (рос.)
    • Кн. 1: Перша світова війна: Іст. нарис / Відп. ред. Г. Д. Шкундін,— 2002. — 686 стор.: ISBN 5-02-008805-6