Битва при П'яве

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
LocationPiaveRiver.png
Італійський фронт Першої світової війни
Ізонцо (1) Ізонцо (2) Ізонцо (3) Ізонцо (4) Ізонцо (5) Асіаго Ізонцо (6) Ізонцо (7) Ізонцо (8) Ізонцо (9) Ізонцо (10) Ортігара Ізонцо (11) Капоретто П'яве Вітторіо-Венето

Битва при П'яве (15 червня 1918 — 23 червня 1918) — битва між італійськими і австро-угорськими військами біля річки П'яве під час Першої світової війни.

Навесні 1918 німецькі війська почали рішучий наступ в Фландрії і Пікардії (Західний фронт). Щоб «скувати» якомога більше військ Антанти на Італійському фронті, Німеччина зажадала від свого союзника Австро-Угорщини провести великий наступ біля річки П'яве. Австро-угорське командування було впевнене в успіху, проте італійській розвідці стали відомі плани противника.

Вранці 15 червня після потужної артилерійської підготовки австрійці перейшли в наступ і на деяких ділянках фронту домоглися успіху. Проте італійці, на відміну від битви під Капоретто, чинили рішучий опір. Все ж таки австро-угорським військам вдалося захопити декілька плацдармів, проте розширити їх вони не змогли. Скупченість австрійських військ на обмежених плацдармах, утруднення з постачанням через розлив ріки від паводку та контратаки італійців у наступні дні локалізували австрійські успіхи на П'яве. 23 червня австрійське командування віддало наказ відійти на колишні позиції, наступ австро-угорських військ виявився безрезультатним.

Посилання[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Світові війни XX століття: В 4 кн./Ін-т загальної історії,— М.:"Наука", 2002. — ISBN 5-02-008804-8рос.
    • Кн. 1: Перша світова війна: Іст. нарис / Відп. ред. Г. Д. Шкундін,— 2002. — 686 стор.: ISBN 5-02-008805-6