Битва при Хастенбеку

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Hastenbeck-Rioult.jpg

Битва при Хастенбеку (нім. Schlacht bei Hastenbeck) — битва Семирічної війни, яка відбулась біля села Хастенбек (нині — район міста Гамельн) 26 липня 1757 року між 60 тисячною французькою армією під командуванням маршала д'Естре і 36 тисячної так званої обсерваційної армії герцога Кумберлендського.

Emmerthal Frenke Börry Bessinghausen 1757 cropped.jpg

Під час битви обидва воєначальники, вважаючи битву програною, майже одночасно віддали наказ до відступу, через що битва стала однією з найбільш курйозних. Французам вдалося першими помітити, що й противник відступає, вони вчасно зупинитися, завдяки чому, маючи вдвічі більші втрати, змогли здобути перемогу.

Після невдачі під Хастенбеком, Обсерваційна армія відійшла за Аллер, а французи зайняли більшу частину Ганновера і Брауншвейга. Потім, під початком нового головнокомандувача Луї дю Плессі де Рішельє, який змінив маршала д'Естре в результаті версальських інтриг, вони змогли витіснити обсерваційну армію, яку на той час покинули 5 тисяч прусських солдатів, в околиці містечка Штаде і відрізати від сполучення з Гамбургом і Бременом.

Посилання[ред.ред. код]

  • Groehler, Olaf: Die Kriege Friedrichs II., Brandenburgisches Verlagshaus, Berlin 1990
  • Marston, Daniel. The Seven Years' War. Oxford: Osprey Publishing, 2001. ISBN 1-84176-191-5