Битва під Вогатізбургом

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Битва під Вогатізбургом
Держава Само
Держава Само

Держава Само
Дата: 631 рік
Місце: не визначене
Результат: перемога слов'ян
Сторони
Військо держави Само Військо франкської держави
Командувачі
Само Дагоберт I

Битва під Вогатізбургом, згідно із хронікою Фредегара, між військами князя Само і короля Дагоберта I відбулась у 631 році. Ударів по землі слов'ян завдавали з трьох сторін — алемани, лангобарди, і австразійські франки. І якщо перші два угрупування провели свої кампанії більш-менш успішно, то головна битва, що тривала три дні, була програна Дагобертом I поблизу Вогатізбурга.

Після перемоги в битві, держава Само стала здійснювати набіги на східні землі Франкського королівства, доходячи до Тюрингії. Слава і могутність Само настільки зросли, що князь сорбів Дерван вийшов з васального підпорядкування Дагоберта I і визнав владу Само.

Розшукування місця битви

[ред. | ред. код]

Місце, де відбулась битва, поки що не вдається локалізувати, оскільки джерело інформації (Хроніка Фредегара) не дає географічних орієнтирів. Тому розглядається велика кількість різних місць (зазвичай докази про достовірність того чи іншого місця ґрунтуються на лінгвістичних паралелях і результатах розкопок). Розглядаються такі варіанти: Баварська Славіца в північно-східній Баварії:

Чехія:

Середня течія Дунаю в сьогоднішній Нижній Австрії і південно-західній Словаччині:

Морава з її притоками в Моравії:

Землі лужицьких сербів у регіоні Лаба-Солява (Ельба-Заале).

Див. також

[ред. | ред. код]