Благодійний фонд Бориса Ложкіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Благодійний фонд Бориса Ложкіна
Тип Неприбуткова організація
Рік заснування 26 грудня 2014 року
Розташування Київ, Україна Україна
Ключові фігури

Борис Ложкін, засновник фонду

Надія Шаломова, керівник фонду
Сфера діяльності Мистецтво, медицина та благодійність

Благодійний фонд Бориса Ложкіна — неприбуткова організація, заснована Борисом Ложкіним 2014 року.[1] Керівник — Надія Шаломова.

Діяльність[ред. | ред. код]

Основні напрямки діяльності:

 • забезпечення лікарень та військових госпіталів медичним обладнанням;
 • благодійні аукціони.

2015 — започатковано проект «Мистецтво заради життя», в рамках якого щорічно проходять аукціони з продажу картин відомих художників. Всі зібрані кошти йдуть на придбання медичного обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії (Київ).

2016 — початок співпраці з американською благодійною організацією Supplies Over Seas (SOS) метою якого є технічне забезпечення українських лікарень.

Проект «Мистецтво заради життя»[ред. | ред. код]

13 травня 2015 року в Мистецькому Арсеналі відкрилась виставка сучасного українського мистецтва, де були представлені твори 70 художників України.[2] 19 травня, в рамках проекту «Мистецтво заради життя» був проведений аукціон на підтримку київського центру дитячої кардіології та кардіохірургії під керівництвом дитячого кардіохірурга, доктора медичних наук, професора Іллі Ємця. На аукціоні було продано 80 робіт на сумму 10,2 млн грн.[3] Кошти від продажу картин на аукціоні пішли на придбання медичного обладнання для потреб Центру Ємця[4].

Фонд придбав універсальний УЗ-апарат Phillips EPIQ-7, що дозволяє діагностувати хвороби серця у дітей ще до народження, в материнській утробі. Також фонд придбав реанімаційне місце для новонароджених[5].

У серпні 2015-го — медобладнання було передано Центру Іллі Ємця[6]. Станом на березень 2016 року на ньому вже пройшли обстеження понад 5 тисяч пацієнтів, серед яких новонароджені в перші години життя, дорослі діти, а також вагітні матері[7].

28 березня 2016 року в «Мистецькому Арсеналі» відбувся другий аукціон[8]. Для участі в проекті свої роботи надали понад 60 українських художників, серед яких Анатолій Криволап, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Олег Тістол, Василь Цаголов, Ілля Чичкан та ін[9].

Зібрані на аукціоні кошти призначені для придбання анестезіологічної системи Flow-I виробництва шведської компанії MAQUET Critical Care. Ця система працює на базі реанімаційного апарату штучної вентиляції легенів і дозволяє проводити анестезію навіть пацієнтам з дуже малою вагою — новонародженим або недоношеним дітям.

Інші благодійні акції[ред. | ред. код]

5 лютого 2016 року фонд спільно з американською благодійною організацією Supplies Over Seas (SOS) передав лікарням Харкова медичне приладдя та обладнання на загальну суму 152 тис. $[10]. Допомога надійшла в Харківську обласну клінічну лікарню № 1, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Харківську обласну клінічну травматологічну лікарню, а також у військовий госпіталь м. Харкова, представниками фонду було передано 49 найменувань медичної продукції.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Безкоштовний запит | МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ. usr.minjust.gov.ua. Процитовано 2016-05-26. 
 2. Фонд Ложкіна передав Центру дитячої кардіології медичне обладнання. ua.korrespondent.net. Процитовано 2016-05-26. 
 3. Фонд Ложкіна зібрав на аукціоні понад 10 млн грн для дитячого кардіоцентру. www.unian.ua. Процитовано 2016-05-26. 
 4. "Интерфакс":Благотворительный фонд Бориса Ложкина собрал на аукционе свыше 10 млн грн для детского кардиоцентра Емца. 
 5. Картини, які рятують життя. HUDRUK. (uk-UA). Архів оригіналу за 2016-07-01. Процитовано 2016-05-26. 
 6. "Левый берег":Фонд Бориса Ложкина передал Центру детской кардиологии медицинское оборудование. 
 7. "Гордон": Искусство ради жизни. 
 8. "Українські новини": Фонд Ложкіна провів другий благодійний аукціон для Центру дитячої кардіохірургії. 
 9. "Гордон": Искусство ради жизни. 
 10. "Интерфакс": Фонд Бориса Ложкина передал харьковским больницам медоборудование на сумму $152 тыс.