Блакитні сири

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Австралійський блакитний сир Роарінг

Блакитні сири — група сирів із зелено-блакитним забарвленням, що виникає внаслідок життєдіяльності благородної цвілі.

Виробництво[ред. | ред. код]

Більшість сирів з блакитною цвіллю виробляється з коров'ячого молока. Виняток становить знаменитий сир Рокфор, для виготовлення якого використовується овече молоко. Якщо сир з козячого молока, то на етикетці неодмінно повинно фігурувати Bleu de Chevre, якщо з овечого - Bleu de Brebis.

Взагалі ж, слово Bleu може відноситись, і до білих сирів, але тільки до тих, що покриваються блідо-блакитною цвіллю на шкуринці, наприклад Olivet Bleu чи Vendome Bleu.[1]

Технологія виробництва у всіх блакитних сирів доволі схожа Скисле молоко викладається в спеціальну форму; коли сироватка стече, сир натирають сіллю до нього додають спори Penicilium glaucum. Саме цей грибок створює блакитні жили. Для цього в отриману сирну масу вводять спеціальні металеві голки, що допомагають цвілі краще поширюватися, і поміщають сир в добре провітрюване приміщення для визрівання. Найкращий блакитний сир - кольору слонової кістки або вершків, твердий і еластичний, жирний, з яскраво вираженими блідо або темно-блакитними жилами. Шкуринка може бути як шорохуватою, так і гладкою.

Більшість блакитних сирів виготовляються в Франції (найбільше у провінціях Оверень, Савой, Юра), проте і за її межами даний вид сирів також виробляють. [2]

Країна Назва блакиного сиру
Франція Франція РокфорБлю де ОверньФурм д'АмберБльо де КосБльо де ЖексСент АгюрБрес БлюБьолеФурм де Монбрізон
Італія Італія ҐорґонцолаЕрборінатоБлю де КапраДольчелате
Німеччина Німеччина ДорблюБаварія БлюБергадерПаладінМонтсалватКамбоцола
Данія Данія ДанаблюБлю КастеллоГрінзола
Іспанія Іспанія КобралесВальдеон
Велика Британія Велика Британія Блю ВенслейдейлБлю ЧеширШропшир БлюБлю СтілтонБакстон БлюДавдейл БлюЛенарк БлуЛюмісволдНьюпорт 1665Норбері БлюСтічелтонВенсдейл БлюРекін
США США НуволдАмерикан БлюБергер БлюМайтаг Блю
Ірландія Ірландія Кашел Айріш БлюДорсет БлюБлю Віні
Фінляндія Фінляндія Аура
Норвегія Норвегія Гамелост
Швеція Швеція Аделост
Канада Канада Блю БенедиктДрагон Бріз Блю
Польща Польща РокполКамен Блю
Австралія Австралія Роарінг

Вживання[ред. | ред. код]

Блакитні сири подаються в кінці обіду, переважно в чистому вигляді або як десерт, коли їх яскраво виражений смак може бути підкреслений червоним вином з повним насиченим букетом та ароматом (для важких сирів) або більш фруктовим смаком (для легких сирів). Сири часто кладуть на канапки з маслом, горішками, селерою тощо, використовують в салатах, регіональних супах, фондю, ними пожвавлюють гамбургери, страви з яловичини, кролика, додають в суфле і пироги.

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 16 липня 2017. Процитовано 16 квітня 2012.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 16 квітня 2012.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]