Блискавки (пластовий курінь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Блискавки» —дівочий курінь старших пластунок та сеньйорок Пласту — Національної Скаутської Організації України.

Історія[ред.ред. код]

Історія створення в Австралії[ред.ред. код]

У 1950 р. старші пластунки, які прибули з Німеччини до Австралії, почали знайомитись між собою, знаходити нові контакти і в наслідок цього серед дівчат створився старшопластунський гурток «Блискавки».

У 1959 році юнакували гуркти «Кобри» і «Калина». Минав час, юнацькі гуртки переходили до Уладу Старших Пластунів і гурток «Блискавки» запропонували новим старшопластункам приєднатися до них і створили новий курінь старших пластунок із назвою «Блискавки». Ця назва мала на меті віддзеркалювати характер дівчат.

Курінь чисельно зростав, бо долучилися й інші дівчата.

Члени куреня «Блискавки» (як в УСП, так і УПС) довгі роки працювали в пластовому проводі як кошові, писарі, виховниці, а також перебували на таборах. Вони влаштовували пластові вечірки та бали, щоб зібрати фонди для різних потреби. Одна з подруг — Дарія Загородна — протягом десяти років була представницею Пласту в організації під назвою «Міжнародний скавтінґ в екзилю», що діяла в Сіднеї (до неї належали естонці, литовці, латиші, мадяри, росіяни і українці).

Коли більшість членкинь стали сенійорами, почали менше працювати в Пласті, а більше займатися суспільною працею, зокрема, у Союзі Українок.

«Блискавки» виробили міцний товариський круг і, хоч офіційно не відбувалися сходини, вони часто зустрічалися в товариському гурті і завжди були готові до праці чи до помочі, якщо була потреба.

Після тривалого затишшя 26 липня 2003 року скликано сходини сеніорського куреня «Блискавки» і вирішено спробувати продовжувати пластову працю.

Станом на 2013 р. курінь нараховував 20 членок в Австралії.

Історія створення в Україні[ред.ред. код]

В 2013 році двоє старшопластунок з Івано-Франківська, налагоджували зв’язки із австралійськими «Блискавками» і написали перше звернення до них. 17 березня 2013 року отримали лист-відповідь від австралійок в якому було вказано, що на курінних сходинах "Блискавок" 16.03.13 р. Б. з нагоди прийняття українських пластунок до кола куреня та дозволу відновлення його в Україні. Всі проголосувати «за».

З цього моменту і почалась історія «Блискавок» в Україні.

Згодом, Блискавки з Австралії висилають пакунок у якому були 4 курінних австралійських хустки (які на сьогодні є церемоніальними), два примірника статуту, книжки «Подорож однієї сімї зі Львова до Сіднею»(авт. Дарія та Тадей Загородні), та «Українці на Сіднейських олімпійських іграх»

28 червня 2013 року – це дата подвійної радості, оскільки в цей день прилетіла до Івано-Франківська куріна пл.сен. Таня Дусь,БлиСк та опубліковане рішення КБ УСП про реєстрацію підготовчого куреня УСП Блискавки в Україні.

1 листопада 2013 р. Б. відбулися перші офіційні курінні сходини підготовчого куреня УСП та к.ч.30 УПС «Блискавки». Дівчата познайомилися між собою ближче, обрали Курінну Управу та затвердили курінний статут «Закон Блискавок».

27 грудня 2014 р. Б. до куреня долучились 6-ть старшопластунок з м. Львова.

Діяльність куреня[ред.ред. код]

Членкині куреня займаються організаціює заходів, також виховницькою діяльність з пташатами, УПН та УПЮ, є інструкторами або адміністраторами в Пласті.

Крайовий (всеукраїнський) призовий конкурс «Блискавичний захід».

Назовництва курінних діловодів[ред.ред. код]

Курінний провід – Курінна Управа
- Курінна – Блискавиця
- Суддя – Моргавка
- Писар – Ясниця
- Скарбник – Важниця
- Хорунжа/хронікар – Коруна
- Координатор прихильників куреня – Кенгуру

Структура куреня[ред.ред. код]

Осередок – Хмара, країна - Небокрай
Велика рада – раз в 1 рік (останні вихідні травня). Переобрання Курінної Управи. Підняття в ступені.
Мала рада – 1 раз в півроку (останні вихідні жовтня). Прийняття в курінь захмарних. Вирішення організаційних питань.

Ступені[ред.ред. код]

0. Прихильниця куреня – захмарна
1. Стрімка
2. Жарка
3. Кровна

Курінна хустка[ред.ред. код]

Тло – зеленого кольору,по двох сторонах обшита чорною стрічкою. На чорному кутику хустки вишивається коло із «тридцяти кутів», що символізує число «30» куреня УПС «Блискавки». В середині «три блискавки», що символізують число засновників-гуртків куреня. Коли Блискавка виходить заміж,коло із «30-ти кутиків» змінюється із зеленого кольору на золотий.

Гасло[ред.ред. код]

- Добре БлиСнути!
- В міру потреби!

Традиції[ред.ред. код]

Ельф - хлопець
Грім – чоловік
Блискітки – діти

Небокраї куреня станом на 2015 рік[ред.ред. код]

Івано-Франківськ – 9 старшопластунок, 1 сеньйорка
Львів – 6 старшопластунок

Мюнхен (Німеччина) - 1 старшопластунка

Сідней (Австралія) - 1 старшопластунка, 19 сеньйорок

Мельбурн (Австралія) - 1 старшопластунка