Блиск для губ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нанесення аплікатором блиску для губ

Блиск для губ (англ. lip gloss) — косметичний продукт, який, перш за все, використовується для надання губам м'якого глянцевого блиску. Рідше застосовується для надання губам певного кольору. Зазвичай блиск для губ рідкий, хоча іноді може бути у стані м'якої, вологої маси, яка накладається на губи. Блиск для губ може бути повністю безбарвним, або мати майже невидимі відтінки, які надають губам ефект металіку.

Перший комерційно доступний блиск для губ Max Factor's X-Rated з'явився в 1932 році. Оригінальна формула продавалась до 2003, коли продукт вилучили з продажу американська транснаціональна корпорація Procter and Gamble.

Як і помада, блиск для губ може мати декілька форм. Наприклад, у невеликих пляшках із аплікатором або пензликом, за допомогою яких блиск наноситься на губи, або в тюбиках. У цьому разі блиск наноситься подушечками пальців. Новий тип пухкі губки (англ. plumping), мав компонент, який надавав губам більш м'якого і пухкого виду. Цей тип був дешевшим, легким у використанні, але тримався на губах короткий час, що спричиняло незручності.

В основному блиск для губ використовують як засіб декоративної косметики, але також нею користуються для приховування недоліків, або зморшок на губах. Акторка Ліліан Гіш прорекламувала блиск для губ із сонцезахисним кремом

На даний час, користування помадою з блиском для губ стало доволі модним. Опісля нанесення помади, блиск наносять поверх неї задля додаткового ефекту.

Див. також[ред.ред. код]