Блиск для губ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Нанесення аплікатором блиску для губ

Блиск для губ (англ. lip gloss) — косметичний продукт, який, перш за все, використовується для надання губам м'якого глянцевого блиску. Рідше застосовується для надання губам кольору. Зазвичай він рідкий, хоча іноді може бути тонким, вологим тілом, яке накладається на губи. Блиск для губ може бути повністю безбарвним, або мати майже невидимі відтінки, які придають губам вигляду замороження, або металу.

Перший комерційно доступний блиск для губ Max Factor's X-Rated з'явився в 1932 році. Оригінальна формула продавалась до 2003, коли продукт вилучили з продажу «Procter and Gamble».

Як і помада, блиск для губ може мати декілька форм — у невеликих пляшках з аплікатором або пензликом, за допомогою яких блиск наноситься на губи, або в тюбиках. У цьому разі блиск наноситься подушечками пальців. Новий тип 'пухкі губки (англ. plumping)', мав компонент, який надавав губам більш м'якого і пухкого виду. Цей тип був дешевшим, легким у використанні, але тримався на губах короткий час — це спричиняло незручності.

В основному блиск для губ використовують, як косметику, але також, нею користуються, як приховувачем недоліків. Акторка Лілліан Гіш (Lillian Gish) прорекламувала блиск для губ з сонцезахисним кремом. Також жінки використовуються його для приховування маленьких зморшок на губах.

На даний час, користування помадою з блиском для губ, стало доволі модним. Після використання помади, блиск наносять на губи, щоб додати більше привабливості.

Див. також[ред.ред. код]