Бліхар Євген Йосипович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Бліхар Євген Йосипович
Народився 8 квітня 1930(1930-04-08) (88 років)
Тернопіль, Польська Республіка
Діяльність педагог, лікар
Alma mater Івано-Франківський національний медичний університет
Заклад Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського

Євген Йосипович Бліхар (нар. 8 квітня 1930, Тернопіль) — український лікар-фтизіатр, педагог, громадський діяч.

Життєпис[ред. | ред. код]

1955 року Євген Йосипович закінчив Станіславський медичний інститут (нині Івано-Франківськ).

Почав працювати лікарем 1955 року. У 1958 році став працювати головним лікарем Тернопільського обласного туберкульозного диспансеру. 1974 року почав працював у Тернопільські медичній академії. Спочатку асистентом, з 1979 року доцентом, від 1988 року професором кафедри туберкульозу. Того ж року здобув вчені звання доктора медичних наук та професора.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Організація фтизіатричної та пульмонологічної служби є основними напрямками наукової діяльності Євгена Йосиповича. Також працював над пошуком най­ефективніших методик лікування хворих на туберкульоз легень, вивчення перекисного окиснення ліпідів і застосування антиокси­дантів у клініці туберкульозу[1].

Наукові праці[ред. | ред. код]

Є. Й. Бліхар є автором майже 150 наукових праць, 4 винаходів, 12 рацпропозицій. Для студентів вищих навчальних медичних закладів 2002 року вийшов у світ підручник «Фтизіатрія». Багато публікацій Євген Йосипович присвятив видатним людям, науковцям, суспільним діячам, невідомим сторінкам історії України та Тернопільщини. Над науковими роботами працював з 1963 року по 2006, сюди входять дисертації, підручники та посібники, монографії, наукові статті із збірників та періодичних видань, авторські свідоцтва[2].

Примітки[ред. | ред. код]