Бобриця (притока Дніпра, Київська область)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бобриця
Витік село Черняхів
висота, м 198
Гирло Канівське водосховище
Басейн басейн Дніпра
Країни: Україна Україна
Регіон Київська область
Довжина 17
Притоки: Івковитиця, 3 безіменних (праві), 5 безіменних (ліві)
Ідентифікатори і посилання

Бобриця — річка в Україні, протікає територією Кагарлицького та Обухівського районів Київської області, права притока Дніпра. Назва походить від бобрів, що свого часу були поширені на річці.

Річка бере початок у центральній частині села Черняхів. У межах села на річці влаштовано 3 ставки, річка приймає 1 праву та 1 ліву притоки. Далі протікає через село Верем'я, де на річці влаштовано 2 ставки. У межах цього села річка приймає ще 3 притоки — 2 праві та 1 ліву. Між селами Верем'я та Жуківці на річці влаштовано 2 великих ставки, у другому ставку річка приймає 1 ліву притоку. У межах села Жуківці Бобриця приймає ще 2 лівих притоки.

Останні кілометри течії Бобриця тече в доволі глибокій улоговині, де приймає свою праву притоку Івковитиця. Майже перед самим впадінням у Дніпро, за 500 метрів до гирла, Бобрицю перетинає автошлях Р19 (залізобетонний автомобільний міст). Місце впадіння Бобриці у Дніпро має вигляд невеликої затоки, що утворилася внаслідок створення Канівського водосховища. Впадає у Дніпро між селами Трипілля та Халеп'я.

Джерела[ред. | ред. код]