Богдан Нагайло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нагайло Богдан
Народився 14 грудня 1952(1952-12-14) (69 років)
Вулвергемптон, Велика Британія
Громадянство Велика Британія Велика Британія
Національність українець
Відомий завдяки Журналіст, публіцист, дипломат
Alma mater Лідський університет, Манітобський університет

Богдан Нагайло (нар. 14 грудня 1952, м. Вулвергемптон, Велика Британія) — український журналіст, публіцист, дипломат, політичний аналітик, провідний спеціаліст з питань України та країн колишнього Радянського Союзу.

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Народився у родині біженців з України — вихідців із Київської та Тернопільської областей. З дитинства долучився до культурного життя української діаспори, навчався в українській суботній школі.

У 1974 році здобув ступінь бакалавра у Лідському університеті. 1975-го — ступінь магістра із сучасної східно-європейської історії в Манітобському університеті.

1978—1982 роки — досліджував порушення прав людини в СРСР і захищав в'язнів сумління в організації «Міжнародна амністія».

Як журналіст писав для видань «The Times», «The Guardian», «Observer», «New Statesman», «Spectator», «Index on Censorship» (усі — Велика Британія), «The Wall Street Journal» (США), у статтях привертав увагу до українських дисидентів, голодомору 1932—1933 років, пропагував українську справу тощо.

Від 1984 року працює на радіо «Свобода» (м. Мюнхен, Німеччина), зокрема, у 1989—1991 роках — директор української редакції.

У 1994—2014 роках — співробітник OOH: старший радник із питань політики Верховного комісара ООН у справах біженців у Женеві (на території колишнього СРСР, координатор у зв'язках із ОБСЄ та Радою Європи), представник Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Азербайджані та Анґолі.

У 2013 році — мандрував Україною. Брав участь у заходах з нагоди 60-х роковин Норильського повстання (демонструючи, зокрема, епізод інтерв'ю з Данилом Шумуком).

У 2014—2015 роках — керівник команди Департаменту ООН з політичних питань в Україні.

2015 року — запрошений професор Женевської школи дипломатії.

2015—2017 роки — Представник Офісу сприяння демократії в Україні.

Мешкає у м. Барселона (Іспанія), вільно володіє українською, англійською, російською та французькою мовами, співпрацює з українськими ЗМІ як журналіст і політичний аналітик. Ведучий щотижневої авторської програми «Пам'ятки Свободи» на радіо Культура та програми Ukraine Calling (Говорить Україна) на Громадському радіо.

Праці[ред. | ред. код]

Спів­ав­тор книжки «Soviet Disunion: А History of the Nationalities Problems in the USSR» («Рушимий Союз: Історія національного питання в Радянському Союзі», Лондон; Нью-Йорк, 1990; перекладена італійською, японською та іншими мовами).

Автор монографії з новітньої історії України «The Ukrainian Resurgence» («Укра­їнське Відродження», Лондон; Торонто, 1999).

Джерела[ред. | ред. код]