Богословський факультет Софійського університету

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Богословський факультет
Faculty of Theology Sofia.jpg
Основні дані
Засновано 1923
Заклад Софійський університет
Контакти
Адреса Софія, пл. «Святої Неділі», 19

Богословський факультет факультет Софійського університету імені Святого Климента Охридського і самостійний вищий навчальний заклад в Софії.

Факультет був створений в 1923 і став великим центром богословської освіти в Болгарії. У 1951 з ідеологічних причин був закритий і перетворений в Софійську духовну академію. У 1991 був відновлений.

Історія[ред. | ред. код]

Про необхідність подібного факультету говорили ще в 1870, коли був створений Болгарський екзархат, проте в силу різних причин для цього знадобилося багато десятиліть.

Духовна академія, 1944

24 червня 1908 Священний синод Болгарської православної церкви направив до Міністерства віросповідань лист з проханням про відкриття Богословського факультету. Після довгої переписки між Священний синод і Міністерством віросповідань питання, нарешті, було вирішено. У 1921 Народні Збори приймають закон про народну просвіту, який передбачав відкриття Богословського факультету Університету з 8 кафедрами: Святого Письма Старого Завіту, Священого Писання Нового Завіту, Систематичного богослов'я, Історії релігій та історії християнства, Церковної археології та літургіки, Пастирського богослов'я і патристики, Церковного права і Гомілетики. Закон також передбачав, що перші три професора нововідкритого факультету повинні бути обрані вченою радою університету за рекомендацією комісії, до якої увійшли професор Златарский, митрополит Відинський Неофіт (Караабов) і Мінко Генов.

Для зведення будівлі факультету Синоду вдалося домогтися відведення під будівництво ділянки в самому центрі Софії на площі, де передбачалося зведення пам'ятника на честь заснування Болгарського Екзархату. До 1922 будівництво було завершено.

Восени 1923 на богословському факультеті почалися навчальні заняття. З 1925 на факультеті могли навчатися жінки.

У 1943 у зв'язку з війною заняття на факультеті були тимчасово призупинені.

У 1951 з ідеологічних міркувань Богословський факультет постановою Національних зборів Болгарії був виведений зі складу Софійського університету і перетворений в Духовну академію імені святого Климента Охридського, яка була вищим церковним навчальним закладом і не мала державного визнання.

У 1991 керівництво Софійського університету звернулося до ректора Софійської духовної академії з пропозицією відновити Богословський факультет Університету, 1 липня 1991 Софійська духовна академія була перетворена в Богословський факультет Софійського університету. 26 липня того ж року єпископ Неофіт (Димитров) був обраний першим деканом відновленого богословського факультету.

10 грудня 1992 Президія Вищої атестаційної комісії прийняла рішення про визнання всіх вчених ступенів і звань, присуджених Духовною Академією до 1 липня 1991. Таким чином, вчені ступені і звання викладачів богословського факультету були визнані на державному рівні.

Кафедри[ред. | ред. код]

  • Біблеїстика
  • Історичне і систематичне богослов'я
  • Практичне богослов'я

Джерела[ред. | ред. код]