Бодаревський Микола Корнилович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Микола Бодаревський
Микола Корнилович Бодаревський
Bodarevsky 000.jpg
Дата народження 24 листопада (6 грудня) 1850(1850-12-06)
Місце народження Російська імперія Одеса, Херсонська губернія, Російська імперія
Дата смерті 1921
Місце смерті УРСР Одеса, Українська РСР
Національність Українець
Громадянство Flag of Russia.svg Російська імперіяСРСР СРСР
Жанр Живопис
Навчання Одеська малювальна школа
Петербурзька академія мистецтв
Напрямок Історичний живопис, Ню, Портрет, Іконопис

Мико́ла Корни́лович Бодаре́вський (нар. 24 листопада (6 грудня) 1850, Одеса, Херсонська губернія, Російська імперія — пом. 1921, Одеса, Українська РСР) — український художник, дійсний член Петербурзької академії мистецтв. Брав активну участь у виставках передвижників, член Товариства південноросійських художників.

Життєпис[ред.ред. код]

«Дівчинка з Малоросії», 1892 рік

Микола Корнилович Бодаревський народився 1850 року в Одесі. Закінчив Одеську малювальну школу, а з 1869 року почав навчання у Петербурзькій Академії мистецтв. Вже через два роки Бодаревський був відмічений чотирма срібними медалями (двома малими та двома великими) за свої роботи. По закінченні навчання, у 1873 році, Микола Корнилович на академічній виставці представив дві роботи: «Преставленіе св. Николая» та «Перенесеніе мощей св. Николая въ Бари». ТОго ж року за свою роботу «Давид играет на гуслях перед Саулом»

Брав участь в створенні образів для храму Христа Спасителя в Москві.

В 1894 — 1897 брав участь в виконанні ескізів мозаїчних ікон в соборі Воскресіння Христового на Єкатерининському каналі в Санкт-Петербурзі («Спас-на-крови»).

Портрети Бодаревського часто мають риси салонності. Найвідоміші його картини присвячені Україні: «Весілля на Україні», 1887, «Перший спас на Україні (свято Маковія)», 1892. Ескізи до них знаходяться у Київському музеї українського мистецтва.

Галерея[ред.ред. код]

Література та джерела[ред.ред. код]