Божидар Джеліч

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Божидар Джеліч
серб. Божидар Ђелић
Božidar Đelić.jpg
Народився 1 квітня 1965(1965-04-01) (56 років)
Белград, СР Сербія, СФРЮ
Країна Flag of Serbia.svg Сербія
Місце проживання
Діяльність економіст
Alma mater Гарвардська школа бізнесу, Гарвардський інститут державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді, Інститут політичних досліджень і HEC Parisd
Знання мов сербська
Заклад Лазардd
Посада уряд Сербії 2001—2004d
Партія Демократична партія Сербії
Конфесія Сербська православна церква
Сайт djelic.net

Божидар Джеліч (серб. Božidar Đelić, Божидар Ђелић; нар. 1 квітня 1965(19650401), Белград) — сербський економіст і політик.

Він народився у Белграді, дитинство провів у Парижі. Закінчив бізнес-школу «HautesEtudesCommerciales» і Паризький інститут політичних наук (InstitutdeSciencesPolitiquesdeParis), у 1988 році закінчив магістратуру у Вищій школі суспільних наук, вивчав державне управління у Гарвардському інституті державного управління ім. Джона Ф. Кеннеді (John F. Kennedy School of Government) у 1991 році.

У 19911992 рр. був радником Уряду Польщі у галузі приватизації і макроекономічних реформ.

У 19921993 рр. — радник в.о. прем'єр-міністра РФ Єгора Гайдара з питань макроекономічних реформ і віце-прем'єра Анатолія Чубайса з питань програми приватизації. Керував Відділом з макроекономіки та фінансів у кабінеті міністра фінансів Бориса Федорова.

19932000 — партнер у консалтинговій компанії «McKinsey & Company» в Парижі і в Кремнієвій долині.

1997 рік — очолював команду радників з реформ економіки румунського прем'єр-міністра Віктора Чорби.

З жовтня по грудень 2000 був шефом експертної команди віце-прем'єра СРЮ Міролюба Лабуса, відповідальним за розробку економічної програми.

20012003 рр. — Міністр фінансів в уряді Зорана Джинджича.

20052007 рр. — Директор групи «Crédit Agricole» по Східній Європі, поряд з іншим керував переговорами з придбання «Індекс-банку» в Україні.

Після дострокових виборів 2007 року Джеліч був кандидатом на посаду прем'єр-міністра Сербії від Демократичної партії, проте, за умовами коаліційної угоди з Демократичною партією Сербії, прем'єром став Воїслав Коштуніца, а Джелічу дістався портфель віце-прем'єра, відповідального за європейську інтеграцію.

Після дострокових виборів 11 травня 2008 року і формування уряду Мірко Цветковича, Божидар Джеліч отримав посаду віце-прем'єра з європейської інтеграції та міністра з науки і технологічного розвитку, був головним сербським переговірником з питань вступу до ЄС, координував програми фінансової допомоги ЄС Сербії.

9 січня 2011, після того як Європейська рада не надала Сербії статус кандидата на вступ до ЄС, Джеліч подав у відставку.

У січні 2014 року став виконавчим директором інвестиційного банку «Lazard» у Парижі.

Вільно володіє французькою, англійською, російською, німецькою та польською мовами.

Посилання[ред. | ред. код]