Божович Лідія Іллівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Божович Лідія Іллівна
Божович Лидия Ильинична
Народилася 11 січня 1908(1908-01-11)
Курськ, Курська губернія, Російська імперія Російська імперія
Померла 21 липня 1981(1981-07-21) (73 роки)
Москва, Росія Росія
Громадянство СРСР СРСР
Діяльність психологиня
Відомий завдяки психолог, особистість, дитяча психологія
Alma mater Московський державний університет імені Ломоносова
Науковий ступінь доктор психологічних наук
Науковий керівник Виготський Лев Семенович
Відома завдяки: дослідження розвитку дитячої особистості
Діти Божович Віктор Ілліч
Звання професор

Лідія Іллівна Божович (11 січня, 1908, Курськ — 21 липня 1981) — радянський психолог, дослідниця розвитку дитячої особистості, учениця Виготського Л. С., одна з відомої «вісімки». Похована на цвинтарі Донського монастиря[1].

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Навчалася в Московському університеті, перше експериментальне дослідження з психології наслідування провела під керівництвом Виготського. У 1920-30-ті рр. входила до складу п'ятірки найближчих московських учнів Виготського (Запорожець, Божович, МорозоваСлавіна). Працювала завучем у психоневрологічній школі-санаторії, з 1931 р. — в Академії комуністичного виховання на кафедрі психології, яку очолював Виготський. Надалі працювала у відділі психології Української психоневрологічної академії (Харків). У 30-ті рр., формально працюючи в Полтаві, входила до Харківської психологічної школи. У 1939 р. захистила кандидатську дисертацію з проблем засвоєння орфографії. У роки Великої вітчизняної війни завідувала відділом трудотерапії евакогоспіталю № 3880 в р. Киштимі Челябінської області. Працювала в НДІ загальної і педагогічної психології АПН СРСР, з 1945 р. по 1975 р. керувала створеної нею лабораторією психології формування особистості. Доктор психологічних наук. Професор.

Науковий внесок[ред. | ред. код]

Основне коло інтересів Божович — дитяча психологія. У цій царині Божович написано праці з проблем розвитку особистості дитини, формування її мотивації, з експериментального дослідження афективних конфліктів, самооцінки та динаміки рівня домагань в дитячому віці, особистісної спрямованості, умов формування гармонійної особистості, тощо. 

Основні праці[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Божович, Лидия Ильинична (2008). Личность и ее формирование в детском возрасте. Мастера психологии. СПб. [и др.]: Питер. с. 398. ISBN 978-5-91180-846-4. 

Посилання[ред. | ред. код]